Spring naar bijdragen

Klassement

Populaire bijdragen

Inhoud met de hoogste waardering op 29-10-25 in alle secties tonen

  1. Prana

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Ik moest echt even goed kijken, ik heb nog nooit eerder de dagdraad gestart. Waar zijn de vroege vogels? De eerste maand zit erop. Het is een echte roller coaster geweest, maar ik ben blij dat het niet drinken langzaamaan het nieuwe normaal begint te worden.
    6 punten
  2. kers

    Laat dit een begin zijn

    Aan de vooravond de dag gelukkig wat beter kunnen afsluiten dan hij begon. Zo even stemmen en sporten. In mijn hoofd is het alweer wat rustiger. Vanochtend een appje van mijn zus met een smiley. Ook een app van mijn ouders. Lief en sterkt me enorm. Voor vanavond voorzie ik geen problemen. Zo gaan we na vandaag alweer naar dag 3.
    3 punten
  3. Lonster1

    kijktips

    Dat zal iedereen het met je eens zijn, zoals je het stelt. Daarom is het goed om ook naar positieve zaken te kijken en zelf een bijdrage te leveren. Mij wordt wel eens verweten dat ik onder een steen leef. Dat vind ik comfortabeler dan cynisch of boos te worden. Dat is mijn manier, ik zeg niet dat dit voor iedereen een goede manier is want als niemand zich boos maakt en zich inzet voor een betere wereld komt het er ook niet van. Veel jongeren zijn bewust bezig met milieu, recycling en een mooiere planeet, dat is mooi om te zien. Bij mij in de buurt zijn veel vrijwilligers actief voor meer groen, minder afval. Ik ben actief als vrijwilliger bij de buurtmaaltijd, dat verbindt, geeft mensen met minder geld gelegenheid om gezond te eten en geeft een goed gevoel. Dat verbeter de wereld, begin bij jezelf geldt voor mij dus wel zo.
    2 punten
  4. Spirit

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Vandaag lekker optreden met mijn koor. Heb er zin in! Hier even wat voorbereidingen aan het treffen en dan zijn we weer on tour met onze bus. Mocht je de bus ooit tegenkomen, toeter dan even . We gaan vanmiddag Rotterdam onveilig maken.
    2 punten
  5. bumperjim

    Laat dit een begin zijn

    Herkenbaar. Al die zorgen 's nachts. Meestal is het flauwekul, de ochtend erna ziet de wereld er alweer anders uit. Gewoon laten spoken en zeggen tegen jezelf, ik denk dit nu maar dit is verder niet produktief.
    2 punten
  6. lady jane

    Laat dit een begin zijn

    Persoonlijk vind ik perfectionisme geen mooie eigenschap. Het is nl niet haalbaar en dus faal je dan altijd. Een 7 is een mooi cijfer en ook vol te houden, een 8 is prachtig, maar kost al meer energie. Als je je streven naar perfectie los zou kunnen leren laten dan houd je meer tijd over voor je gezin, zal er meer evenwicht zijn in je leven, ben je meer tevreden, trots/fier later misschien zelfs, en wie weet is dan niets meer te verdoven met drank. Het leven kan zoveel lichter worden voor je.
    1 punt
  7. Bob

    Jaarpact

    Hartelijk gefeliciteerd, @JamesM. Je zit op 2 jaar en komt daarmee in fase 7. Super! Ik veronderstel dat je doorgaat naar de drie jaar? Laat het ons weten. Zelf heb ik ook weer een maand er bij. Dat voelt fijn.
    1 punt
  8. Bert1953

    Laat dit een begin zijn

    Jouw verhaal is zo herkenbaar voor mij. Pas 12 jaar geleden ging er bij mij een luikje open waardoor hij voor mij mogelijk werd om echt te gaan groeien en ontwikkelen. Bij mij was dit na een lange periode van stress en alcoholmisbruik. Ik heb daarna mijn verslaving grondig kunnen aanpakken omdat ik mijzelf voor het eerst grondig ging onderzoeken en mijn leven drastisch kon gaan veranderen.
    1 punt
  9. Lika

    Woensdag 29 Oktober 2025

    @renaldo61hoe is het?
    1 punt
  10. Spud

    Maandag 27 oktober 2025

    Waarom niet @Mormel? Ik kom hier niet dagdagelijks om Zbb al aangegeven had dat het hier zo stil is. Hihi, misschien kunnen we hier met zijn 3en wel wat meer leven in de brouwerij brengen. @Zbb, tsja ik weet niet echt of het goed gaat? Ik schijn dit keer met roken ook een rare te zijn. Als ik thuis ben, gaat het mijns inziens eigenlijk te mooi om waar te zijn. Ik mis de gewoonte wel, de handeling maar de nicotine echt niet. En als ik iets wil doen gaat er zoals gewoonlijk heel veel mis, maar ik verlies mijn geduld niet. (wat ik bij voorgaande stoppogingen wel anders meegemaakt heb) Nee, nu kan ik niet anders dan lachen om mijn eigen onoplettendheid en impulsieve gedrag. En op stipte tijden heb ik gewoon honger en ga dan lekker even zitten als ik iets lekkers en voedzaams voor mezelf klaargemaakt heb. Effe snel snacken en dan weer door willen past daar niet bij. Maar als ik dan op een ander ga werken, dan daalt mijn gespaarde geld weer, want dan ga ik toch een pakje halen. Ik rook dus tegenwoordig niet meer thuis maar op een ander haal ik mijn schade dan wel weer in. Best raar. Het voordeel van dat is wel, dat ik nu wel langer met een pakje doe. Dus ik sta nu op 10.50 in de plus. En heb het besluit genomen om als de nul bereikt is, niet in de min te gaan. Dus ik ben benieuwd naar hoe ik mezelf ga voelen de komende 2 werkdagen op een ander die ik nog heb. En de nul bereikt is, ik verwacht wel wat ongemak. En verder heb ik van mezelf ontdekt, dat ik maar slecht gefocust kan blijven op 1 ding, ook al is het heel interessant. Bijvoorbeeld een boeiende documentaire kijken, waarin mijn kern geraakt wordt, moet ik daarnaast knopen oefenen voor het boomwerken of gewoon een kubus oplossing doen. Ik wist al door mijn vele stoppogingen dat ik mijn handen iets te doen moest geven. Dus ik heb mezelf een kubus gekocht en een stuk touw. Maar nu merk ik wel, dat een bolletje bol de beste oplossing was geweest. Want punniken kan je echt blind doen. Fijne avond allemaal! Gelukkig heb ik ook beide handen vingers nodig bij het blind typen van mijn berichten. Maar nu heb ik weer een hele lange tekst en ik zou zo graag wat minder lang van stof willen worden.
    1 punt
  11. lady jane

    Woorddomino III

    sergeant stubby is een hond die zoveel mensen heeft gered in ww 1, dat hij de ene na de andere medaille kreeg en een held werd
    1 punt
  12. Mormel

    We mogen al eens lachen.

    Edit: omdat het kennelijk niet duidelijk is. Zwier hier je grappen en meest komische meme's. Ja, omdat het niet altijd ernstig moet zijn.
    1 punt
  13. Mormel

    We mogen al eens lachen.

    1 punt
  14. Sanity

    kijktips

    Haha ja klopt ik moest ook op sollicitatiegesprek en een VOG verklaring overleggen. Ik ging nat omdat ik transgender katten afkeurde. Uiteindelijk kreeg ik toch nog het baantje. Ik vond zijn eisen en vragen toch eigenlijk wel te ver gaan. Maar ja in deze barre tijden moet je gewoon wat meer accepteren. Na deze dwang en vernederende behandeling ga ik natuurlijk niet op de partij voor de dieren stemmen.
    1 punt
  15. Zbb

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Hier ook me burgerplicht gedaan vol trots! 🫡
    1 punt
  16. Mormel

    kijktips

    Dat is ook een beetje wat @Lonster1 aanhaalt: beginnen bij jezelf. Daar heb ik ook gans mijn leven al proberen naar te handelen van gaande het huis dat ik kocht en de manier waarop ik het renoveerde tot welke hond we adopteerden, maar soms blijft het moeilijk om daaraan vast te houden omdat het allemaal zo weinig lijkt uit te maken. Om een eenvoudig voorbeeld te geven: zelf heb ik bewust gekozen om nooit een rijbewijs te halen en te leven zonder wagen. Daarvoor ben ik in het verleden enkele malen verhuist naar een locatie dicht bij mijn werk en zit ik nu ook in de situatie dat ik niet kan solliciteren op bepaalde jobs omdat ze niet bereikbaar zijn met de fiets of het ov. Maar terwijl ik die moeite doe om de planeet zo min mogelijk te belasten woon ik wel in een omgeving waar er standaard 2 of meer wagens op de oprit staan (meestal 1 voor elke ouder en dan nog een voor het studerende kind), en dan vraag ik me soms toch af waarom ik die moeite doe. Ja het is heel fijn dat ik weinig energie nodig heb om mijn woning te verwarmen, maar welk nut heeft dit wanneer de regering niets onderneemt tegen een verwachte bevolkingstoename van 1 miljoen personen. Wat me brengt tot mijn gezin. Eigenlijk heb ik de hoop opgegeven dat we de klimaatverandering kunnen keren en focus ik op adaptatie tegen de barre tijden die volgens mij zullen komen. Mijn woning is klimaatrobuust (warm in de winter, koel tijdens hittegolven, zonder dat daar veel energie voor nodig is), net zoals ik mijn stiefzoon probeer aan te leren hoe hij groenten teelt en kippen moet slachten, heb ik hem ook een basis aan wapenvaardigheid bij gebracht (wat hij hopelijk nooit zal nodig hebben); daarnaast is hij het enige kind voor vijf volwassenen (mijn broer, mijn partner en ik, zijn vader en diens man) waardoor hij financieel vrij sterk zal staan eens hij volwassen is. Dus hoe somber ik de toekomst ook inzie, ik probeer er alles aan te doen om mijn stiefzoon daartegen te wapenen. En eigenlijk is dit vrij egoïstisch omdat ik heel goed besef dat wat wij doen buiten het bereik ligt van een gemiddeld huishouden. Enfin, wat een beslommeringen, misschien tijd om terug een topic te komen. Enkele filmtips, al gaat het niet over alcohol. The Road Children of men Don't look up
    1 punt
  17. Sanity

    kijktips

    Was ook echt een mooie uitspraak van Einstein. Hij zei dat hij niet wist hoe de derde wereldoorlog zou verlopen. Wel dat hij wist dat de 4e wereldoorlog met stokken en stenen uitgevochten zou gaan worden. De man dronk overigens niet. Dus ik geloof hem wel😁
    1 punt
  18. Sanity

    kijktips

    Totdat de kakkerlak zichzelf ook als 'intelligent' gaat beschouwen😇
    1 punt
  19. bumperjim

    kijktips

    Haha het is gewoon een kadootje voor 25 jaar getrouwd zijn volgend jaar. Het spul lag daar toch maar niks te doen in een vitrine.
    1 punt
  20. Mormel

    kijktips

    Zeer pessimistisch en dat eigenlijk al van jongs af aan. Soms denken mensen dan dat ik het verleden verheerlijk en dat ik de vooruitgang niet zie, terwijl dit absoluut niet klopt. Om het lokaal te houden, ik weet nog heel goed hoe ik als kind in de jaren tachtig en begin jaren negentig het nieuws volgde en er (naar mijn gevoel) quasi wekelijks berichten kwamen van het IRA en de ETA, hoe de genocide in Rwanda bijna live op tv te volgen was, de opeenstapeling van conflicten in de Balkan, etc. Dus ik zie heel goed de vooruitgang. Probleem is dat mijn focus bijna altijd gelegen heeft bij milieu en klimaat. Ook daar zie je lokaal vooruitgang (rivieren waarin terug vissen zwemmen, terugkeer van de wolf, minder luchtvervuiling,...) maar globaal gaat het volgens mij nog steeds de verkeerde kant uit. Vandaag nog een klein berichtje in de krant dat we waarschijnlijk volgend decennium al de 1.5°C opwarming zullen bereiken en dat we afstevenen naar een opwarming met drie graden waardoor grote delen van de planeet onbewoonbaar zullen worden en toch krijgt het slechts een kleine plaats in de krant en gaan we dagelijks door met 1 euro spulletjes te kopen in China. Zelf heb ik geen kinderen maar mijn stiefzoon zal bij een normale levensverwachting de eeuwwisseling meemaken. We spreken dus niet over de gevolgen voor verre toekomstige generaties maar in ons geval al over het leven van onze kleinkinderen. En ondanks die gedachte ga ik elke zondag zwerfvuil rapen in mijn gemeente, al voelt het aan als water naar de zee brengen.
    1 punt
  21. Lonster1

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Veel plezier Spirit, dat klinkt leuk. Net mijn burgerplicht gedaan, een rondje door het park gemaakt en straks ook vooruitkoken. Eerst nog even wat voorbereidingen doen voor een training.
    1 punt
  22. alesto

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Dagpact Prana Fonny🌞 Freekie MaryArt Maja Alesto
    1 punt
  23. Lika

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Jaaa!!!! Zeker ga ik stemmen. En werken:-)
    1 punt
  24. Maja

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Ook goedemorgen allemaal! Vanochtend de duinen in voor een wandeling, vanmiddag handtherapie, huishouden en vooruit koken. En stemmen natuurlijk! Fijne dag! Dagpact Prana Fonny🌞 Freekie MaryArt Maja
    1 punt
  25. garfield076

    Laat dit een begin zijn

    Het is inderdaad herkenbaar. Maar “this too shall pass!” En of je het op je werk moet vertellen, dat weet ik niet. Openheid is goed. Maar wellicht een ander moment als je iets meer overzicht hebt? Succes vandaag!
    1 punt
  26. Fonny

    Woensdag 29 Oktober 2025

    Mooi zo Prana!!
    1 punt
  27. bumperjim

    Nog 1 weekendje

    Stoppen moet idd vrij snel, het is al lastig genoeg, als je er een marathon van maakt wordt het nog moeilijker. Sterkte aan alle worstelaars 💪🏻💪🏻💪🏻
    1 punt
  28. bumperjim

    Een leven vol alcohol

    Haha, ik weet het niet 😁 Schrijf het op, denk er nog eens een paar dagen over na en als het een "blijvertje" is in je hoofd, snijd het dan maar aan op je werk. Just my two cents.
    1 punt
  29. Noelle

    Here we go

    Dag 10 alweer, goed bezig! Die feestdagen zijn nog wel even weg dus nu nog niet druk om maken. Zelf had ik soms ook moeite met feestjes en feestdagen maar het is ook wel lekker om fris wakker te worden terwijl je weet dat sommige anderen van het feestje (en jijzelf vroeger ook) met een kater uit bed komen, dan zou ik toch niet willen ruilen. 😃 en het is ook wel handig zeker te weten dat je niks raars hebt gedaan de dag ervoor 😅
    1 punt
  30. Yana

    Yana

    Oh, oh, wat zijn jullie lief, doet me echt goed. Ik heb vannacht geslapen en de stress in m'n lijf is echt iets verminderd... @knakker dankjewel voor het gedicht naar m'n hart, je andere cadeautje bewaar ik tot een stil moment vandaag. Het lukt nog steeds hoor om lichtpunten te zien, op het moment geniet ik vooral van liefdevolle mensen. @karin123 toch, meid, wat een verhaal. 15 jaar, dat moet vreselijk moeilijk zijn geweest. Voel je je nu wel goed? Knuffel van mij.
    1 punt
×
×
  • Nieuwe aanmaken...