Spring naar bijdragen

Mormel

Forumdeelnemers
  • Aantal bijdragen

    1.527
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

  • Gewonnen dagen

    7

Alles door Mormel geplaatst

  1. Mormel

    Ma 31 aug 2026

    Nachtpact kaatje🌺 Marjolijn Mormel @Smaragdie: dikke knuffel.
  2. Mormel

    Ma 31 aug 2026

    DAgpaCT: Mormel Goedemorgen. @bumperjim: heb de indruk dat je wat actiever bent als je nuchter staat. Hier gaat de voormiddag in het teken staan van boodschappen halen want de verse producten zijn quasi op. In mijn geval betekend dit twee keer fietsen naar de winkel, maar ik moet de folders zo meteen nog even doornemen en dan kan het zijn dat ik twee verschillende winkels doe. Hoop dat iedereen een fijne nacht had.
  3. Mormel

    Zo 30 aug 2026

    @Kaatjemama: het is niet elke dag pasta. Ik wissel het vooral af met rijst of soep met brood en dat is omdat deze makkelijk af te meten zijn van hoeveelheid als je alleen voor jezelf kookt. Met gekookte aardappels zou dat ook lukken, alleen eet ik dat niet graag en maak ik van aardappels graag stamppot. Edit: Oh ja, de reden dat ik deze nacht weer vroeg wakker was was omdat een van mijn rookmelders afging. Zodra ik het hoorde stond ik snel in mijn blote kont in de betreffende kamer, maar het was vals alarm (vrees dat hij stuk is). Zit ik een kwartier later aan de computer de krant te lezen, passeert mijn broer mij met zijn hoofdtelefoon op. Kennelijk was hij wakker maar had hij niets gehoord.
  4. Mormel

    Zo 30 aug 2026

    @Yana: gewoon een simpele variant op pasta carbonara met gebakken droge worstjes in plaats van spek. Een van mijn simpele snelle gerechtjes dat ik maak als ik in feite geen zin heb om te koken. Voor deze avond is het terug pasta maar dan met een spinazieroomsaus en zalm. Ja, ik eet graag pasta.
  5. Mormel

    Zo 30 aug 2026

    DAgpaCT: Mormel Was weer een onrustige nacht dus al vroeg wakker. Voordeel was wel dat ik zin had in pasta, dus dat klaargemaakt ter ontbijt.
  6. Mormel

    Za 29 aug 2026

    Iets leuks van de voorbije periode. In België (weet niet hoe het in Nederland zit) gaat het al enkele jaren over de lage grondwaterstanden en wat we eraan kunnen doen. Ondanks dat politiekers maar blijven palaveren gaan meer en meer mensen het licht zien. Twee voorbeelden. Bij een werf waarvoor ze het water aan het wegpompen zijn, gaat dit normaal direct de riool in, nu hebben ze daar een installatie waardoor burgers en boeren water kunnen afhalen: tot nu toe al 250 000 liter water verdeeld. Ander voorbeeld: een redelijk groot bedrijf dat normaal hun gezuiverd afvalwater in de rivier dumpt stelt nu dagelijks 100 000 liter water ter beschikking van de boeren. Natuurlijk zijn dit landelijk gezien kleine cijfertjes, maar dat begin van bewustzijn kan toch een verschil maken in de toekomst en daar wordt deze donkergroene jongen blij van.
  7. Mormel

    Za 29 aug 2026

    Nachtpact: Marjolijn Mormel
  8. Mormel

    KiloKiller

    120
  9. Grappig noot: ooit met een kameraad bijna neus aan neus gestaan nadat we beide in de kroeg dit lied meezongen en ik hem vervolgens uitlegde dat het lied niet over vechten ging. Kerel ligt er natuurlijk ook al jaren onder, maar is niet vergeten.
  10. Wat leuk dat je die klant zo hebt kunnen helpen en er een zak schoenen aan hebt overgehouden, klote hoe het voor de rest is afgehandeld. Deze info komt natuurlijk te laat, maar misschien heb je er iets aan voor de toekomst: zoek eens op hoe deeleconomie werkt en platformen zoals helperr. Neem in ieder geval geen overhaaste beslissing en probeer met alles in orde te blijven, want voor mensen die het soms wat moeilijker hebben is het niet zo evident om tegenwoordig een vaste baan te vinden. Zelf heb ik het er deze week nog met mijn psychologe over gehad. Dat ik enerzijds veel voldoening haal uit het echt helpen van mensen of dit nu praktisch of geestelijk is, maar dat langs de andere kant sociaal contact mij wel uitput. Als ik bijvoorbeeld vier uur ging poetsen bij een klant en daarbij ging een uur op aan koffie drinken en praten omdat ze eigenlijk vooral eenzaam waren, dan was die opdracht voor mij al genoeg voor die dag. Enfin, nog geen idee hoe ik dat probleem moet oplossen, maar genoeg daarover want dit is jouw draadje. Fijn je weer meer te lezen.
  11. Afgelopen twee weken waren lastig en heb het weer even moeilijk om de motivatie te vinden om compleet te stoppen met alcohol. Morgen afspraak met de psychiater en bekijken wat deze zegt. Ik weet dat er hier nog personen zitten met een dubbeldiagnose, maar zijn er dan ook verschillen om het drinken aan te pakken of ondernamen jullie dezelfde stappen als personen die "enkel" met een alcoholprobleem kampten? Waar ik telkens tegenaan lijk te lopen is dat eens ik stop ik hard geconfronteerd wordt met mijn beperkingen op andere gebieden waardoor drinken niet eens zo slecht lijkt.
  12. Mormel

    Di 25 aug 2026

    Het is spijtig dat jij je zo voelt. Misschien heb ik dit al eerder gevraagd, maar heb je ooit echt begeleiding gekregen om je autisme te begrijpen? Een klassieke uitspraak daarbij is dat een autist zich meestal voelt als een alien op aarde. Wat ik hiermee bedoel is dat het missen van aansluiting bij andere mensen/groepen bijna inherent is met ASS. De reactie van @bumperjim en @Quinn sluiten hier weer mooi op aan. En ik denk niet dat dit onwil van hun zijde is, maar dat ze echt menen het niet te begrijpen. Ik hoop dat dit voor jou een beetje duidelijk is en zou je echt aanraden om zelf wat literatuur te raadplegen over autisme om hier een beter begrip over te krijgen. Gewoon voor jezelf, want ik veronderstel dat je ook leest hoe soms op mij gereageerd wordt, dus beter begrip betekend nog niet dat je echt aansluiting vind bij andere mensen. Persoonlijk denk ik ook niet dat dit mogelijk is voor mensen met ASS. Natuurlijk kun je toneel spelen, maar die façade houdt maar net zolang stand tot je in een stressmoment weer eens ongefilterd reageert.
  13. Even een kleine ergernis van me afschrijven. Een dikke maand geleden stevig verkouden geweest en sindsdien heb ik wat last van een kriebelhoest. Overdag maakt het me niet veel uit maar soms wordt ik 's nachts wakker door een stevige hoestbui en dat is wel irritant. Wat wel helpt is de keel vochtig houden. Enfin, even een terzijde opmerking.
  14. @Marjolijn: als ik de theorie goed begrepen heb is de situatie van @spirit een klassiek voorbeeld uit de dramadriehoek binnen de transactionele analyse, waarbij je enerzijds de verslaafde hebt maar anderzijds ook de partner die dit verslaafde gedrag in stand houdt mede omwille van de aandacht dat dit oplevert. En sorry @spirit, ik zit er misschien middenin maar iedereen is hier wel ervaringsdeskundige en ik denk dat de meesten wel zullen zeggen dat twee dagen niets betekenen. Hoe jouw gedrag dan plots veranderd van actie ondernemen naar bekijken hoe het verloopt, is net wat anderen willen aankaarten. Ergens begrijp ik niet goed hoe je dit zelf niet ziet als gewezen drinker.
  15. Mormel

    De ezel & de steen

    Die cijfers kunnen al tellen en ik veronderstel dat je dit ook begint te zien aan je bankrekening. Veranderingen teweegbrengen met kleine stapjes is ook iets waar mijn psychologe op hamert. Dat alles of niets patroon zie ik toch vaker op dit forum opduiken. Veel succes verder.
  16. Wanhopig om toch iets te voelen en weten dat wanneer het voelen komt alles toch fout gaat.
  17. Fijn dat je gesprek is meegevallen. Ik begrijp wel niet wat je bedoelt met je laatste zin, kun je hem anders formuleren?
  18. Ik hoop dat iemand anders hier ook zijn ervaring deelt, maar dat terzijde. Volgens mij is het vetgedrukte de verkeerde aanpak bij psychologen/psychiaters, want mijn ervaring is dat je eruit krijgt wat je erin steekt. Om je een voorbeeld te geven: ik heb sinds maart een nieuwe psychologe die ik elke twee weken zie. Wel de eerste denk zes sessies heb ik niets anders gedaan dan verteld, eigenlijk gewoon informatie erin pompen waardoor ik nu een psychologe heb die echt feedback geeft en mij duidt op gedachtenpatronen en hun oorsprong. Maar dat is mijn ervaring. Hoop dat je gesprek goed meegevallen is.
  19. Beste, ik plaats het bericht hier even om het overzichtelijk te houden. Kaart straks met je psychologe zeker je zorgen eens aan over je huisvesting met iemand die wel nog drinkt. En als je nog last hebt van die diepe depressieve gevoelens zou ik echt eens bekijken wat je kunt veranderen aan je omgeving. Zorg goed voor jezelf.
  20. Is dit niet iets wat je bij Hestia kunt aankaarten? Toen ik naar de AA ging was daar ook een vrouw die begeleid woonde met andere personen. Zij had het moeilijk met het gegeven dat daar drank aanwezig was en is in een moeilijkere periode "hierdoor" ook hervallen, dus ik denk dat je zorgen terecht zijn.
  21. Mormel

    zaterdag 22 aug 2026

    @spirit: misschien moet je eens teruglezen wat ik echt schreef. Hoe je daaruit opmaakt dat ik zeg (wat zou ik daarover te zeggen hebben?) dat je hier niet mag schrijven, gaat mijn verstand te boven; wel ga ik er niet in meegaan. Jij kent je vriend het beste natuurlijk, maar wanneer je schrijft dat hij zit te vloeken en te roepen (dat heb ik toch goed begrepen?) dan zou ik zelf voorzichtig zijn met welke informatie je hier plaatst want roepen is nog maar een klein stukje verwijderd van agressie. En hoe ongelofelijk het voor jou ook mag klinken, ook ik wens het beste voor jou; ik ben alleen niet de persoon die mensen naar de mond praat.
  22. DAGPACT: Yvonne Mormel Goedemorgen. Bedankt voor de koffie @Yvonne.
  23. Mormel

    zaterdag 22 aug 2026

    DAGPACT: Maja Marjolijn Yvonne Quinn 🧡 Fonny🌞 Mormel
  24. Mormel

    KiloKiller

    120
  25. Sorry voor de late reactie: Ik blijf het zeggen: volgens mij gooien veel bakkers hun eigen ruiten in. Ik heb het gezien in de bakkerij waar ik werkte. Plots mocht ik geen melk meer gebruiken in mijn deeg voor sandwiches en rozijnenbrood en moest ik dit vervangen door water, vervolgens werd de boter voor de koffiekoeken vervangen door goedkopere margarine en op het einde schakelde ze over op afbak koeken; alles om de kosten te drukken. Natuurlijk zag ik een effect daarvan in de verkoop, maar volgens mijn bazen was dit compleet te wijten aan ons. Dat klanten gingen merken dat ze hetzelfde product konden kopen in de supermarkt voor een derde van de prijs, dat besef was totaal afwezig.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...