Spring naar bijdragen
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum Verslavingdebaas

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Stoppen

Featured Replies

Geplaatst

Ja dat is een goede ik denk gewoon mee doen en de smaak willen proeven 

  • Antwoorden 4,1k
  • Weergaven 476,5k
  • Created
  • Laatste antwoord

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Hoi Lars,   Misschien is het compleet ongepast dat ik als " nieuweling" nu op jou ga reageren, maar ik kan het niet laten. Er zijn 2 cenarios:   1. Je gaat naar huis, wordt daar nog meer geconfro

  • Niets gehaald niets gedronken

  • Lars, de familie heeft mij via een interventie van Jim Geduld , de kliniek in geschoven. Ik wist niet wat me overkwam. Ik was bang mijn baan te verliezen, mijn gezicht te verliezen. Ik had niet door

Posted Images

Geplaatst

Ja. Ik weet het niet Lars. Ik denk in mijn geval, dat ik meer zou willen en dat zou trachten te verkrijgen. En dan ongelukkig worden. Boos op mezelf, teleurgesteld want ik krijg niet wat ik wil en hongerig naar meer. Dat is mijn angst.

bewerkt door Lika
Grammatica

Geplaatst

Bier smaakt vies, het is toch echt de alcohol die het deed hoor. Sigaren smaken ook vies, al blijven er mensen beweren dat ze het lekker vinden.

:lol:

bewerkt door Bob

Geplaatst

met een 0 % doe je mee en proef je de smaak Lars
merk je dat je dan toch iets mist of erge trek krijgt
dan zou ik ook daar meteen mee stoppen.
ik drink er nog ongeveer 6 per jaar

ooit ben ik er mee afgekickt en dronk ik er wel 4 per dag
dat werd steeds minder tot ik het helemaal vergat.

Geplaatst

Sja....ik zou het niet doen.  Want ik kan het niet. Ben namelijk alcoholverslaafd en na de eerste slok wil ik alleen maar 'meer'. Dat weet ik. En naar de ellende die dat oplevert wil ik niet terug. Kan me wel voorstellen dat omdat het elke week zo terugkomt, je je af gaat vragen, waarom ik niet? Omdat het niet kan. Simpel. Hou het simpel. Eenmaal verslaafd kun je nooit meer terug naar 'sociaal drinken'. Denk niet dat je gek zult worden, maar wel weer vervalt in het gedrag wat erbij hoort, op alle mogelijke manieren aan drank komen. En daar word je niet blij van :heart:

Geplaatst

Heb je dit al eerder geprobeerd en hoe ging het toen? Wat je zegt: je kunt er niet meer halen. Maar ja, ik denk dan zelf: wat heb je aan 2, dan begint het pas lekker te worden. Het zou jammer zijn als het weer in je systeem komt en je er in je hoofd steeds mee bezig bent. Maar ik snap je heel goed.

Geplaatst
Op 28-3-2019 om 19:19 zei Lars:

 Vraag me zo af of ik dat ook weer zou kunnen want ben best wel eens jaloers. Zou het kunnen na een lange tijd droog staan ik kan zelf toch niet meer halen dus zal het dan ook bij 2 kunnen houden. Of zou mijn lichaam gek worden en vragen om meer wat denken jullie 

Ik kan alleen voor mijzelf spreken:  Na 5 jaar dacht ik dat ik het misschien wel kon, en op zich kon ik het ook. Ik dronk een paar, nooit teveel, maar na een paar maanden ging het toch weer mijn gedachten beheersen, de hele dag. Toen ben ik voor de tweede keer gestopt.

En dat gevoel van eenzaamheid vind ik heel herkenbaar en ook heel akelig. Ik bent er, de ander is er en toch kan ik dan de verbinding niet voelen. Dan ben ik eenzaam, maar niet alleen. 

Geplaatst

Ook ik dacht na 4 jaar wel weer is een onschuldige radler te kunnen nemen. Dat kon ook...een paar weken. Toen kwam de wijn, daarna ook sterkere drank. Nog steeds gedoseerd. Ik noteerde het in mijn agenda in een geheimschrift (afkortingen) en dronk niet elke dag en niet teveel. Maar onvermijdelijk volgde de opbouw: steeds meer en vaker. Oke, na een paar weken of maanden stopte ik weer een aantal maanden, daarna voor een paar weken en tenslotte dagen. En het vreselijke tellen in mijn hoofd, de onrust, mijn vriend die soms meende alcohol te ruiken wat ik ontkende, het daarmee bezig zijn terwijl je al zoveel te doen hebt, etc., etc. : wat veel negatieve energie.

Voor mij is de conclusie: ik ben een alcoholist en zal nooit 'normaal' kunnen drinken. Ik heb een goed leven en dat wil ik niet laten verpesten door die stomme alcoholist in mij.

  • 3 weeks later...
Geplaatst

Zo ben blij uitslag scan er zijn weer meer en grotere plekken te zien op de scan dat betekent achteruitgang maar dat heb ik al vernomen. Erg gelukkig met deze uitslag 

Geplaatst

 

39 minuten geleden zei Cleo66:

Ik denk dat ik begrijp waarom je dit zegt Lars .  :rose:

Mooi @Cleo66 

 

 

Geplaatst

Snap het ook lieve @Lars

Ga je wel missen als het zover is, dat wist je al. 

Kan heel leuk bedenken dat je vast nog een paar jaar mee kan. Maar jij bent de baas en beslist. zo hoort het ook. En niet anders.

Geplaatst

Ik weet niet wat te zeggen. Wel wat ik voel. Maar dat is mijn gehechtheid aan jou. 

Als jij blij bent:heart:

Geplaatst

Moeilijk dit. Menig ander zou dit verschrikkelijk nieuws vinden. Maar ik begrijp jou wel. 

Dikke knuffel voor jou @Lars

Geplaatst

Lijk wel stoer maar het is ook dubbel er is ook angst

Geplaatst

Als er angst is, dan is rustig aan mijn advies. Voor zover mogelijk natuurlijk. 

Geplaatst

gelukkig maar Lars, dan overweeg en overdenk je je besluit kompleet
stel dat er geen angst was, hoe echt zou je dan je gevoel toelaten?:heart:

Geplaatst

Ik heb een mooi weekend gehad maar wel met een dubbel gevoel. Eerst bij mijn oudste die gaat trouwen in augustus en mij als getuige wil. Daarna bij mijn jongste zijn naar zee geweest en zondag met elkaar uit eten geweest een brunch. Vind het erg moeilijk om zo afhankelijk te zijn van mijn kinderen naar zee geweest maar niet kunnen lopen langs het strand. Maar ook genoten van de kleinkinderen emma al bijna 3 jaar. Lief en zacht meisje gaat rustig haar gang en vermaakt zich goed. Elian is een ander verhaal een dikke boef zit overal aan en als hij zijn zin niet krijgt gaat hij krijsen maar ook een vrolijk kind gek op autos. Mooi weekend dankbaar dat ik dit zo mag en kan doen maar ook de rust het is straks goed als het zover komt want ik lijd ook en wil zo niet nog jaren verder en dan nog alleen maar minder worden. Mijn leven is van mij mooi liedje ik wil hem op mijn crematie 

 

Geplaatst

Moeilijk allemaal he Lars, en zo dubbel allemaal ook. :heart:   

Wel fijn dat je nu zulke speciale dagen hebt gehad met je kinderen en kleinkinderen, 

ook voor hun fijn om je erbij te hebben. Herinneringen voor later. 

 

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.