Spring naar bijdragen

Aanbevolen berichten

Geplaatst

@Moeps: ik blijf het daarbij soms moeilijk vinden hoe de maatschappij met alcohol om gaat. Misschien dat de tijden al wat aan het verschuiven zijn, maar in mijn jonge jaren dertig jaar geleden: een kleine eens van je pint laten proeven, potjes advocaat voor de kinderen, op je twaalfde je eerste pint,... En dan later bij zowat alle gelegenheden alcohol voorzien voor de gezelligheid, waarbij we dan niet zeggen dat we gaan zuipen maar spreken over een lekker wijntje (let op het verkleinwoord). Allemaal prima maar wanneer je afgegleden bent naar alcoholisme dan is het plots je eigen verantwoordelijkheid en bekijken mensen je minachtend terwijl het eigenlijk een vrij logisch gevolg is van blootstelling aan een verslavende stof. 

Geplaatst

Net terug van stranddag, en had vanmiddag weer zin in een glas wijn. Zaten op een terras op het strand, blote voeten in het zand, overal glazen rosé om ons heen. Gelukkig had mijn vriendin er geen zin in,  anders weet ik niet of ik het niet had gedaan. Aan de cappuccino gebleven, maar toch scheelde het niet veel. Misschien toch iets aangewakkerd met dat ene glas laatst. Oppassen maar.

Geplaatst (bewerkt)

Hoi, ik heb me gisteren aangemeld. Vandaag dag 2 voor mij.

Ik herken het enorm dat alcohol zo een normaal onderdeel van ons leven is. Als je om 12 uur op het terras gaat zitten dan zitten er al behoorlijk wat mensen aan het bier. Het wordt ook vaak gezien als leuk of gezellig. Ik heb in mijn familie beide kanten gezien maar behoor nou eenmaal blijkbaar tot het deel voor wie genieten van alcohol niet mogelijk (meer) is. Het enige waar ik na een glas mee bezig ben is hoeveel kan ik nog drinken? En daar is eigenlijk niet zoveel leuks meer aan. 

bewerkt door Noelle
Geplaatst
25 minuten geleden zei Noelle:

Het enige waar ik na een glas mee bezig ben is hoeveel kan ik nog drinken? En daar is eigenlijk niet zoveel leuks meer aan. 

Ha @Noelle, welkom en veel, succes. Er is inderdaad niets leuks aan wat jij beschrijft, het leverde mij in ieder geval alleen maar spanning op, onrust ook. Voor mij blijft het gemakkelijker om helemaal niet te drinken. Ik zou mijzelf kwellen als ik weer een glas zou drinken en het onderhandelen in mijn hoofd weer zou beginnen. De verleiding is er soms nog wel, zoals afgelopen week na enorme spanning (veel akelig gedoe met buren) die ik nauwelijks aankon. 

Geplaatst
31 minuten geleden zei Jannigje:

Bedankt voor het welkom @Jannigje Ik kan je een ding aanbevelen en dat is inderdaad niet aan de verleiding toe te geven. Ik heb het weer eens geprobeerd en dat was geen succes. Het maakt het er niet beter op en het gedoe met de buren zal het ook niet oplossen. Maar is snap het wel dat die spanning niet helpt. Ik hoop dat het gedoe met de buren inmiddels is verholpen.

 

Geplaatst

@knakker klopt, we gaan lekker gelijk op. Zaterdag heb ik eigenlijk vooral veel in bed gelegen. Voor iemand met een alcohol probleem kan ik er namelijk enorm slecht tegen. (Goede combinatie dus😏) Vandaag ging het wel beter en ben ik wat leuks gaan doen met de kinderen. Verder veel hier gelezen en nog steeds een beetje aan het herstellen. En jij?

Geplaatst

Nou, waar ik me vaak aan erger (uitgesteld in tijd) begon deze finale gelukkig 3/4u te laat, dus
ik kwam binnen op 30 all. Maar Sinner, mijn favoriet werd ingemaakt de eerste set. Gelukkig is
hij wat agressiever gaan spelen en staat nu voor. Dus het kan nog een lange spannende avond worden.

Geplaatst
2 uur geleden zei knakker:

Gedoe met buren uiteindelijk wel bevredigend afgerond hoop ik, @Jannigje? Of wordt het de Rijdende Rechter?

Ha @knakker, ik heb altijd gezegd: de rijdende rechter? Oh nee, daar zou ik nooit aan meedoen. Maar ik ben bijna op het punt om het serieus te overwegen. Wat ik zo moeilijk vind is dat een gesprek niet echt mogelijk is, wij bevinden ons op andere planeten die blijkbaar (nog) niet in dezelfde baan kunnen komen.

Heel akelig.

Geplaatst
7 uur geleden zei Noelle:

@knakker klopt, we gaan lekker gelijk op. Zaterdag heb ik eigenlijk vooral veel in bed gelegen. Voor iemand met een alcohol probleem kan ik er namelijk enorm slecht tegen. (Goede combinatie dus😏) Vandaag ging het wel beter en ben ik wat leuks gaan doen met de kinderen. Verder veel hier gelezen en nog steeds een beetje aan het herstellen. En jij?

Mooi dat er weer ruimte was voor de kinderen vandaag. Zelf herstel ik fysiek redelijk snel, maar ik zit wel met een flinke mentale kater. En met een wankelend huwelijk. Maar ook bij ons vandaag wel weer ruimte voor ‘iets leuks’. Naar de zon gekeken op een sterrenwacht. Mooie symboliek misschien. Hoewel, gisteravond was er een totale maansverduistering. Dat is misschien een betere symboliek.

Geplaatst

Ik had het laatste jaar dat ik dronk ook geen normale kater meer, Paracetamol kon ik dus achterwege laten... 

Ik had het in de ochtend en middag of koud of warm, sowieso zeer overmatig zweten met kippenvel op de armen en in mijn nek en een grote mentale kater, dat ging alleen maar weg met alcohol

Zonder voelde ik mij niet meer goed

Geplaatst (bewerkt)

Dat hoef ik niet terug met maar 1 biertje.

Op een terras of op bezoek smaakt voor mij een 0.0 radler prima en anders een colaatje of rivella is ook prima

bewerkt door Freekie
Geplaatst

Ja @Mormel Bij mij werd alchohol ook zo goed als met de paplepel mee gegeven. Ook roken. Regelmatig drinken was toen ik nog een tiener was en in een sportclub. Roken heb ik gelukkig nooit gedaan. Verslaafd? Wanneer ik eraan verslaafd was gaat nog veel later geweest zijn, maar nooit een bewuste keuze. 

Ik denk wel dat ik mij nog herinner wanneer ik bijna dagelijks teveel begon te drinken. Ik was al op leeftijd en omdat ik afgewezen werd. 

Geplaatst
24 minuten geleden zei MaryArt:

Jawel hoor, met een andere drinker is dat geen enkel probleem😄 En dat loopt altijd op stront uit! 

Neeeee laat de deksel op de beerput! 🤣🤣🤣 Voltooid verleden tijd 😇

 

Geplaatst
2 uur geleden zei renaldo61:

Wanneer ik eraan verslaafd was gaat nog veel later geweest zijn, maar nooit een bewuste keuze. 

is dat ooit een bewuste keuze?? Daar kan ik me niets bij voorstellen. Ikzelf werd overvallen door een besef
dat dat afhankelijk zijn zich stilletjesaan uitbreidde. Toen vroeg ik aan exgenoot; ervaar jij mij als een alcoholist?
Nee zei hij, maar je bent wel een probleemdrinker. Ik wist toen wel onmiddellijk dat hij gelijk had.  En toen startte
mijn gevecht daartegen pas bewust. Met nog jaren vallen en opstaan dus. Geen idee van wat het betekende/inhield.

Geplaatst
31 minuten geleden zei lady jane:

is dat ooit een bewuste keuze?? Daar kan ik me niets bij voorstellen. Ikzelf werd overvallen door een besef
dat dat afhankelijk zijn zich stilletjesaan uitbreidde. Toen vroeg ik aan exgenoot; ervaar jij mij als een alcoholist?
Nee zei hij, maar je bent wel een probleemdrinker. Ik wist toen wel onmiddellijk dat hij gelijk had.  En toen startte
mijn gevecht daartegen pas bewust. Met nog jaren vallen en opstaan dus. Geen idee van wat het betekende/inhield.

Nee ik denk het niet dat iemand daar ooit voor kiest of gekozen heeft. Ik leefde op dat punt nog bij mijn ouders en zij gaan me er nooit op gewezen hebben. Ze dronken zelf. Bij mij waren het twee mensen die mij rond dezelfde tijd erop wezen dat ik een probleem had. De een was een buur, de andere een internet vriendin, die zag aan mijn mannier van schrijven/ typen dat ik een probleem had. Ik dacht dikwijls, ach ja ik heb misschien wel een probleem met alchohol maar mijn werkelijke problemen liggen op een ander vlak. Die moeten maar eerst opgelost worden dacht ik. Zo ging het maar verder met verschillende opnames, onder meer op spoed. Tot nu meer als een jaar geleden, ik dank zij mijn huidige psychiater besefte zo kan het niet verder. Dat was op mijn tweede nuchtere dag. Daaruit volgde alleen maar nuchtere dagen en dat probeer ik zo te houden. 

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Je moet lid zijn om een opmerking achter te kunnen laten

Account aanmaken

Maak een account aan in onze gemeenschap. Het is makkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Ben je al lid? Meld je hier aan.

Nu aanmelden
×
×
  • Nieuwe aanmaken...