Spring naar bijdragen

Klassement

Populaire bijdragen

Inhoud met de hoogste waardering op 15-04-24 in alle secties tonen

  1. Maja

    Maandag 15 april 2024

    Goedemorgen! Onstuimig weer op komst. Laten we het als tegenwicht rustig voortkabbelend en steunend houden op het forum. Pil erin, goede start van de maandag @Dune! dagpact Maja
    4 punten
  2. Dune

    Maandag 15 april 2024

    Goedemorgen dame en heren, en natuurlijk de rest die nog komt heb zin in vandaag! grote schoonmaak op het menu! poetsen tot alles glimt en vanmiddag een mooie grote bos bloemen kopen me ontdaan van alle negatieve ballast in elke vorm en natuurlijk mijn pilletje erin! mooie droge dag voor alles en iedereen, in de breedste zin van het woord uiteraard
    4 punten
  3. ikkanhet

    Maandag 15 april 2024

    Goeiemorgen lieve allemaal
    3 punten
  4. rosa45

    Zondag 14 April 2024

    Deze snap ik wel!
    3 punten
  5. rosa45

    Zondag 14 April 2024

    Okay, als ik een hond had zou ik die nu ook gaan uitlaten:)
    3 punten
  6. bumperjim

    Zondag 14 April 2024

    Daar gaat het niet om. Dat zeg ik ook niet. Het is helemaal niet persoonlijk bedoeld. Als iemand bij mij op een feestje strontlazarus is dat er alleen nog maar mystieke taal uit komt, dan zeg ik ook ga maar lekker naar bed. Dan gaan we er niet met zn allen omheen zitten om te luisteren. Niet op mijn feestjes iig. Ik heb niks tegen Mai, ik vind het alleen vervelend wanneer de dagdraad volgeschreven wordt met drankpraat. Soms heeft het forum zo'n periode waar vanaf halverwege de middag tot eind vd nacht alleen maar bezopen wordt geschreven en alle anderen blijven wijselijk weg. Mensen die het forum constructief proberen te gebruiken. Van de weeromstuit was ik daarom gisteravond ook niet constructief. Sorry.
    3 punten
  7. Mai

    Zondag 14 April 2024

    Aan een ieder dank Ik kan overal wat uithalen he Dat probeer ik althans
    3 punten
  8. Jac

    Jac is mijn naam en nieuw op het forum

    ik zet dit op mijn eigen draadje anders raak ik hem kwijt op de ditjes en datjes draad Roberto zoals ik hem ken en dat is nu 6 weken via het forum. Het is een rare snijboon die het lastig vindt om kritiek te krijgen en mensen die zijn persoonlijke posts niet begrijpen of zijn mening niet ondersteunen omdat in mijn opinie Roberto vaak denkt dat zijn waarheid ook de waarheid is en daar een beetje in door draaft en geïrriteerd raakt omdat zijn bedoelingen denk ik wel zuiver zijn om dan vervolgens behoorlijk vals te worden en onredelijke idiote dingen schrijft en wars is van een excuus daar draagt ook een glasje druivensap ook niet aan mee dan wordt zijn ego alleen maar groter zelfs groter dan die van onze lieve heer Maar er is ook een maar Roberto heeft m.i veel impact op het forum omdat hij schrijft vanuit zijn ervaring en expertise als verslaafde, verslavingszorger en ervaren forumlid Er zijn verschillende soorten en gradaties in de alcholisten hier op het forum de een heeft een drankprobleem met 3 bier per dag en de ander omdat hij of zij twee flessen wijn opdrinkt op een zaterdag avond en er zijn die in de ochtend moeten drinken tegen de ontwenningsverschijnselen en natuurlijk nog meer variaties, jullie hebben er vele zien komen en gaan met eigenlijk allemaal de dezelfde vragen die je als je je inleest allemaal dertig x zijn beantwoord evenals de valkuilen en deze beantwoord hij ook op een heldere manier, confronterend ja zeker (en ik zeg het niet graag hahaha) Hij heeft daar ook vaak gelijk en ziet dingen aankomen en zijn adviezen over pillen, predetox , detox etc etc het hele traject verder is absoluut geen onzin , alleen zijn zijn antwoorden niet voor elke gradatie alcho passend denk ik , maar ja wie ben ik De een vindt dat vervelend omdat de betreffende alcho opdat moment het middelpunt is van zijn eigen misere en zich heel zielig vindt, een beetje misselijkheid, trillende vingertjes, ik ben moe, mijn pilletje heeft een ijzer smaak, kan niet slapen ik heb trek nog meer van die klachten die we allemaal kennen. Hoort hij of zij liever een meelevende post zoals neem een virtueel kopje koffie,soep of hier virtuele knuffel, ga even liggen etc etc en is daar mee geholpen, GVD jullie zijn volwassen mensen en willen van de drank af, zeur niet zo en doorsta het of blijf drinken zit niet te janken ik heb zwaardere katers gehad dan detox De ander heeft meer aan confronterende en klare taal omdat dat wordt begrepen (de fase van dat het met mantel der liefde wordt bedekt die kennen ze wel) ook wordt het niet vertelt door een hulpverlener maar door een pro dan gaat daar over nagedacht worden en misschien gebeurt er dan wat mee of niet natuurlijk . Maar om de tuin leiden dat gaat niet lukken bij Roberto.
    2 punten
  9. Maja

    pactdraadje voor baclofen, Refusal en Antabusgebruikers

    On the road again! Zet m op @Dunegaat lukken
    2 punten
  10. bolletje

    Maandag 15 april 2024

    Succes Elonwyn. Goeie morgen iedereen.
    2 punten
  11. Elonwyn

    Maandag 15 april 2024

    Goeiemorgen allemaal, Vandaag twee sollicitatiegesprekken. Allebei lastig bereikbaar met het OV, maar het lijkt onstuimig weer te worden vanmiddag en heb ook geen zin om helemaal verregend aan te komen. Dus dan de lange reistijd maar voor lief nemen, denk ik. Zo eerst even sporten. dagpact Maja Fonny Elonwyn
    2 punten
  12. Reacher

    Zondag 14 April 2024

    Ik weet hoe het werkt bij jou, jouw grens van wat je billijk gedrag op het forum vind ligt ergens anders dan de mijne. En behalve dat ik onderscheid maak tussen mensen die dronken vals worden en mensen die dit niet worden vond ik het moeilijk dat jullie met zijn drieën waren tegen 1, tegelijkertijd. Ik kon je ff niet bereiken. Wat mij betreft zand -en dan een heleboel- erover.
    2 punten
  13. Adam

    Zondag 14 April 2024

    Daar heb je helemaal gelijk in @Dune! Dat heb je goed gezegd. Maar pas op, toen ik exact ditzelfde probleem in de Onzinhoek aan de kaak stelde, is daarna mijn hele post door de Moderatie verwijderd. Terwijl ik toen toch eigenlijk heel netjes ben gebleven en vooral losse flodders uit zijn uitgebreide oeuvre had geciteerd.
    2 punten
  14. Maja

    pactdraadje voor baclofen, Refusal en Antabusgebruikers

    @Zbb: sterkte in deze moeilijke tijd. Niet drinken maakt dat je je daar niet druk over hoeft te maken of je schuldig te voelen. En met een heldere kop sla je herinneringen op die later waardevol voor je kunnen zijn. Petje af dat je wel voor het examen bent gegaan en dat je het hebt gehaald. Ik hoop dat je je gauw meer meldt op het bus-draadje. Dan is het kwartet weer compleet. als hart onder de riem:
    2 punten
  15. Jac

    Jac is mijn naam en nieuw op het forum

    Goedenavond Allemaal Ik weet niet zo goed waar te beginnen ik ben 55 jaar oud, getrouwd en woonachtig in Tsjechie , we hebben twee kinderen waarvan een ook in Tjechie woont en de ander nog in Nederland, vier kleinkinderen waarvan de laatste een week geleden is geboren in Nederland we hebben altijd hard gewerkt en goed geld verdient waar we prima van leven en hebben geleefd maar ook al 30 jaar lang elke dag bier, gemiddeld 12 per dag (toevoeging; nu ik er meer over na hebt gedacht waren het altijd wel een paar meer dan 12. Ik heb mezelf nooit gezien als alcholist maar dat ben ik natuurlijk wel , door het overmatige gedrink heb ik wel wat alcho kwaaltjes ontwikkeld in de laatse vijf jaren waaronder jicht, gevoeloze pink en ringvinger volgens mij heet dat polyneurophatie, problemen met de lalaloepsie en nog wel een paar van die kleinigheidjes.. Mijn vrouw is naar Nederland gegaan voor de bevalling op 20 Februari dus ik bleef achter in Tsjechie voor werk en om voor de dieren te zorgen ,maar je bent alleen dus dat werden er geen 12 maar 24 op een dag dat heb ik zon week achter elkaar gedaan levend op bier en brood en een stukkie vlees of soms niks elke dag wakkker worden om twee, drie uur hellemaal verrot om om vijf uur de eerste weer te nemen , niet normaal he Maar wat wil het geval mijn in Tjechie wonende Kleinzoon was vorige week Dinsdag jarig dus ik moest naar die verjaardag toe om vijf uur was er af gesproken maar ik lag om vier nog in bed toen mijn schoondochter belde. ik ben uit bed gegaan onder de douche begint me hele lichaam te schokken ik moest braken heel eng eigenlijk maar dacht opschieten en gaan. ik heb kadootjes gegeven en een biertje genomen om me kater weg te zuipen ik heb er daarna nog twee genomen en naar huis gegaan en heb zitten huilen op de bank en een beslissing genomen het is mooi geweest en kap er mee en ben gestopt met alcohol sinds vorige week woensdag dus nu dag 5 . Ik zit al twee dagen te lezen op het forum en herken heel veel in de verhalen van de forumleden en jullie doen zulk mooi en goed werk , petje af dat ik vandaag heb besloten dat ik me verhaal ook wil laten horen of in ieder geval van me wil afschrijven. Detoxen was geen pretje maar ik ben vastberaden om door te gaan op deze ingeslagen weg het is mooi geweest met dat zelf destructieve drinken. Jac
    1 punt
  16. Bob

    Jaarpact

    Hartelijk gefeliciteerd @Jan1000. 13 jaar op je naam nu. Het gaat gewoon door. Op naar de 14? @Monster blijft ook lekker doorgaan.
    1 punt
  17. lady jane

    Woorddomino III

    bericht werd net hersteld Kohtje, ik was ff de kluts kwijt
    1 punt
  18. Kohtje

    Woorddomino III

    Jesses, lady jane, je maakt een hele foute aansluiting op het vorige bericht.
    1 punt
  19. Kohtje

    Sobriety for Life - Dagboek

    Baadt het niet dan kan dat komen doordat er geen bad aanwezig is. Baat het niet dan schaadt het niet.
    1 punt
  20. bumperjim

    Maandag 15 april 2024

    Zwarte-knoflookworstjes, rijst, de courgettes van gisteren, salade mwoa beetje easy
    1 punt
  21. Kohtje

    Woorddomino III

    ouder uit Nederland en ouder uit Letland maakt van mij een half Letje
    1 punt
  22. lady jane

    Maandag 15 april 2024

    ga ik volgende week heen
    1 punt
  23. brazer

    Maandag 15 april 2024

    Voor 7,50 per kilo heb je hier schouderkarbonade. die bak ik met een beetje zout en kerriepoeder 1 1/2 (anderhalf) uur zachtjes uit tot ze droog krokant zijn. daarnaast peen en uien oftewel hutspot. De aardappelen kook ik apart om ze droog te krijgen, dan stampen met boter en beetje hete melk, voorkom dat het een natte drek wordt. serveren met jus en mosterd.
    1 punt
  24. brazer

    Zondag 14 April 2024

    We mogen aannemen in slechte toestand, immers schreef hij dat hij een vorm van kanker had met uitzaaiingen in de hersenen en dat hij was uitbehandeld. De man gedroeg zich als een hork, opzettelijk kwetsend in al zijn uitingen. Dat zou een gevolg kunnen zijn van de ziekte in zijn hoofd, maar een lekkertje was hetnaar mij idee sowieso al niet.
    1 punt
  25. ikkanhet

    Zondag 14 April 2024

    Ja ik ook. Maar ik vrees voor @Donder.
    1 punt
  26. Jac

    Zondag 14 April 2024

    @Roberto is zoals ik hem ken en dat is nu 6 weken via het forum. Het is een rare snijboon die het lastig vindt om kritiek te krijgen en mensen die zijn persoonlijke posts niet begrijpen of zijn mening niet ondersteunen omdat in mijn opinie Roberto vaak denkt dat zijn waarheid ook de waarheid is en daar een beetje in door draaft en geïrriteerd raakt omdat zijn bedoelingen denk ik wel zuiver zijn om dan vervolgens behoorlijk vals te worden en onredelijke idiote dingen schrijft en wars is van een excuus daar draagt ook een glasje druivensap ook niet aan mee dan wordt zijn ego alleen maar groter zelfs groter dan die van onze lieve heer Maar er is ook een maar Roberto heeft m.i veel impact op het forum omdat hij schrijft vanuit zijn ervaring en expertise als verslaafde, verslavingszorger en ervaren forumlid Er zijn verschillende soorten en gradaties in de alcholisten hier op het forum de een heeft een drankprobleem met 3 bier per dag en de ander omdat hij of zij twee flessen wijn opdrinkt op een zaterdag avond en er zijn die in de ochtend moeten drinken tegen de ontwenningsverschijnselen en natuurlijk nog meer variaties, jullie hebben er vele zien komen en gaan met eigenlijk allemaal de dezelfde vragen die je als je je inleest allemaal dertig x zijn beantwoord evenals de valkuilen en deze beantwoord hij ook op een heldere manier, confronterend ja zeker (en ik zeg het niet graag hahaha) Hij heeft daar ook vaak gelijk en ziet dingen aankomen en zijn adviezen over pillen, predetox , detox etc etc het hele traject verder is absoluut geen onzin , alleen zijn zijn antwoorden niet voor elke gradatie alcho passend denk ik , maar ja wie ben ik De een vindt dat vervelend omdat de betreffende alcho opdat moment het middelpunt is van zijn eigen misere en zich heel zielig vindt, een beetje misselijkheid, trillende vingertjes, ik ben moe, mijn pilletje heeft een ijzer smaak, kan niet slapen ik heb trek nog meer van die klachten die we allemaal kennen. Hoort hij of zij liever een meelevende post zoals neem een virtueel kopje koffie,soep of hier virtuele knuffel, ga even liggen etc etc en is daar mee geholpen, GVD jullie zijn volwassen mensen en willen van de drank af, zeur niet zo en doorsta het of blijf drinken zit niet te janken ik heb zwaardere katers gehad dan detox De ander heeft meer aan confronterende en klare taal omdat dat wordt begrepen (de fase van dat het met mantel der liefde wordt bedekt die kennen ze wel) ook wordt het niet vertelt door een hulpverlener maar door een pro dan gaat daar over nagedacht worden en misschien gebeurt er dan wat mee of niet natuurlijk . Maar om de tuin leiden dat gaat niet lukken bij Roberto.
    1 punt
  27. Yvonne

    Wie missen we al een tijdje?

    Nog altijd.
    1 punt
  28. @Maja 1 fles witte wijn op zaterdagavond, al met al viel het mee… maar ben er weer door. Ga nu een hele nemen en elke dag een halfje, donderdag weer een hele enz… lief dat je er naar vraagt,
    1 punt
  29. Jaaaaa Busje komt zo! enne deze draad is voor onze gebruikers bedoeld die deze tool hebben ingezet dussss @Roberto scheer je weg! jij hoort hier niet (tenzij je ook antabus gaat gebruiken, maar eerlijk gezegd zie ik dat niet gebeuren ) @Zbb je word gemist
    1 punt
  30. bumperjim

    Zondag 14 April 2024

    Ik zie hetzelfde met mn hond. Die komt al een beetje op leeftijd en als we dan een onstuimige pup tegenkomen dan gaat het eerst 10, 20, 30 seconden goed, dat draait ze zich weg, draait ze zich nog een keer weg, loopt de andere kant uit, en als ze dan nog een keer besprongen wordr dan is het EN NU OPZOUTEN!!!! in hondentaal. En wat hoor je dan: je hond is vals. Nee niet dus.
    1 punt
  31. Dune

    Zondag 14 April 2024

    @rosa45jij mag er zijn en je mag hulp vragen, natuurlijk. En dit moet ook voor jou een veilige plek zijn. waar het mij om gaat dat ik het niet oké vind dat er gepost word door mensen met drank op met een nare ondertoon. Net als in het echte leven maakt drank mensen soms lelijk. het is wat mij betreft een absolute ‘no go’ om uitgerekend hier te komen met een zooi drank op. Net als dat je bij de AA niet welkom bent onder invloed
    1 punt
  32. bumperjim

    Zondag 14 April 2024

    Het gaat om langdurige irritatie die er op een gegeven moment uitkomt.
    1 punt
  33. rosa45

    Zondag 14 April 2024

    Ik wet het niet, ik lees dit van @Duneen @bumperjimen ik krijg daar een heel naar en angstig gevoel bij. Lees ze dan gewoon niet, zet op ignore. Ik vind dat iedereen hier een plek mag hebben.
    1 punt
  34. Fonny

    Maandag 15 april 2024

    Goedemorgen allemaal! dagpact: Maja Fonny
    1 punt
  35. Dune

    Zondag 14 April 2024

    @Remi1 en @Mai, met alle respect naar jullie toe uiteraard, jullie posten niet dagelijks, dan neem ik aan dat het grootste gedeelte van de reacties van Roberto jullie zijn ontgaan…. het was wellicht een uiting van boosheid van het moment gisteravond, maar nu na een nacht slapen sta ik nog steeds achter mijn woorden. hij verziekt de sfeer en mensen voor wie dit forum bedoeld zijn ,zoals mijn persoontje zocht wat support om de dag fijn af te sluiten. En wat zien ik.. talloze posts van bovengenoemde heer met terpentijn (of wijn?) overgoten reacties…. ik dacht, weet je, laat maar geen zin om 7 of 8 pagina’s (!) bij te lezen.. waarbij ik nog wel even zag dat Toos een veeg uit de pan kreeg. Een door mij gewaarde frummer.. en toen was voor mij de maat vol en schoot ik wellicht uit mijn slof. Ga daarvoor overigens geen sorry zeggen.
    1 punt
  36. bumperjim

    Zondag 14 April 2024

    @Dune spreekt uit wat meerderen hier denken en het is feitelijk juist. Hij schrijft meestal waarschijnlijk zwaar onder invloed dus dat helpt niet. En als je er dan kritiek op geeft dan protesteert de rest van de onder-invloedschrijvers uiteraard. Zet m gewoon op negeren Dune dan ben je er verder klaar mee.
    1 punt
  37. Remi1

    Zondag 14 April 2024

    Welterusten. @Roberto
    1 punt
  38. Remi1

    Zondag 14 April 2024

    Wat je zegt ben je zelf.
    1 punt
  39. Bob

    Jaarpact

    Applaus voor @MijnGerrit, @Maverick en @Pete. En @Quera is terug! Die had ik op 22 maart verwijderd, maar vandaag kreeg ik toch een reactie op een persoonlijk bericht. Quera staat nog steeds droog en had mijn oproepen gemist. Welkom terug dus!
    1 punt
  40. Reacher

    Wie missen we al een tijdje?

    Q.
    1 punt
  41. Mai

    Zondag 14 April 2024

    Over het algemeen heb ik geen nare dronk En geef graag iedereen de ruimte
    1 punt
  42. lady jane

    Woorddomino III

    eer de (meeste) frummers als jezelf en dan leer je hier ook nog wat nuttigs
    1 punt
  43. Bob

    Zondag 14 April 2024

    Deze poes fronst ook streng. Does lief, denkt ze. Of is het poeslief?
    1 punt
  44. lady jane

    Woorddomino III

    ben het helemaal met Mai eens, wat een sfeer de laatste tijd op adb, zo jammer.
    1 punt
  45. Los van het feit dat dit geen vriendelijke reactie is @Roberto, schrijft @Zbb op 13 april: ik ga door een moeilijke periode,maar ik kom er wel weer uit. Gezien het feit dat ik dit bericht serieus neem, neem ik zbb mee in de telling. Warempel, dan hebben we een kwartet.
    1 punt
  46. bumperjim

    Zondag 14 April 2024

    Weet je Roberto, je krijgt van niemand op je kop. Het interesseert mij volstrekt niet hoeveel je drinkt en of je naar de kroten gaat. Own je eigen gedrag nou eens. Probeer er niet beter uit te zien over de ruggen van diegenen die het wèl heldhaftig proberen en die het overgrote deel van de tijd veel succes hebben. Word eens eerlijk vent. Stop met je voor te doen als de grote verlosser terwijl je zelf dringend verlost moet worden. Stop met je geleuter over anderen en, zoals Bob zei, verbaas ons. Beter nog: verbaas jezelf.
    1 punt
  47. Hou je d'r buiten, Kok! https://www.google.nl/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DPvbaPntFmC4&ved=2ahUKEwi9l5SY2MGFAxXmhf0HHTYbCrcQwqsBegQIDRAG&usg=AOvVaw3wnRc3mvzjrJnC6ig4Rc9a
    1 punt
  48. Stuiter

    Jaarpact

    Yessss, bedankt weer voor de steun! Iedere maand wordt het normaler :-)
    1 punt
  49. Jac

    Zondag 14 April 2024

    @Dune even een kritische noot en corrigeer me als ik fout zit , je was dus al vanaf maandag in voorbereiding dat je zaterdags zou gaan zondigen dan is het geen impulsieve uitglijder want zo als ik eerder heb gelezen is dat jouw huis een alcohol vrije zone is , wanneer is die heerlijke maaltijd dan in je vriezer terechtgekomen en die fles wijn (of heb je er misschien twee gehaald)heeft ook geen beentjes, niet dat dat veel uitmaakt ik vroeg het me gewoon af
    1 punt
  50. Wat jammer @Dune. Fijn dat je de draad weer oppakt. De tien weken zijn niet verloren! En ja, ik wil jouw slikschema in de gaten houden. Plaats een berichtje als je merkt dat je bezig bent met het grote smoezenboek. Dan kan het forum reageren. Wil je vertellen hoeveel je hebt gedronken? Moedig voorwaarts!
    1 punt
×
×
  • Nieuwe aanmaken...