Spring naar bijdragen
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum Verslavingdebaas

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ging stoppen te gemakkelijk?

Featured Replies

Geplaatst
  • Auteur

Ik heb nu een kamer in een pension met gemeenschappelijke keuken en balkon. Op dat balkon heb ik vanmiddag lekker gezeten.

2019-07-23-Grimstad-balkon.jpg

  • Antwoorden 342
  • Weergaven 117,8k
  • Created
  • Laatste antwoord

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Inmiddels is het al weer 10 jaar geleden dat ik met de alcohol gestopt ben. Al die tijd geen druppel meer gedronken, terwijl ik het voor die tijd jarenlang tot een dagelijkse gewoonte had gemaakt en o

  • Vandaag weer een stuk zuidelijker langs de fjordenkust omlaag gereden. Aan het eind van de middag brak de zon weer door. Om daar van te genieten heb ik echt geen wijn of bier meer nodig.

  • Toch maar weer eens een reisverslag. Reizen zonder drank kan zo mooi zijn. Tijdens de Corona crisis hield ik het bij dagtochtjes binnenslands, en sinds kort ook wel een stukje België of Duitsland

Geplaatst
  • Auteur
Op 23-7-2019 om 16:54 zei Kohtje:

Ja, Noorwegen is nou niet het goedkoopste land.. ik lees je verslag met graagte, Bob.
Maar als ik jouw draad bovenaan zie staan met een nieuw bericht vraag ik me elke keer toch even af: ging stoppen te gemakkelijk?
En dan lees ik je laatste berichten en denk dan: of het nou makkelijk of moeilijk ging, je hebt het NU toch maar lekker voor elkaar.
Alsnog daarom een proficiat met je gestopt zijn. En blijf nog maar lekker even hangen daar in het noorden, hier is het inderdaad puffen.
Wij mogen zaterdag vertrekken naar ongeveer jouw richting. We blijven in Zweden, Noorwegen geeft allemaal nog weer extra gedoe met
honden mee..
Hopelijk is het er dan ook nog aangenaam. Vorig jaar was het ook in Scandinavië puffen en zweten. Maar garantie heb je daar, net als hier, nooit.
Gelukkig ook maar weer.

Ga door met genieten, we genieten hier met je mee. Dank daarvoor.

Ging stoppen te gemakkelijk? Ja, dat vroeg ik me toen inderdaad af, en het was om die reden dat ik dit forum ging bezoeken. In vergelijking met eerdere pogingen leek het dit keer allemaal iets te gladjes te gaan, vond ik, en daarom wilde ik mijn ervaringen tegen andere mensen kunnen aanhouden die van wanten weten op dit gebied. Nou, dat is me erg goed bevallen kan ik wel zeggen. 

Leuk dat jullie naar Zweden gaan. Ik ga daar straks ook nog enige tijd naar toe. Van 30 juli tot 2 augustus heb ik een appartement gehuurd in de buurt van Karlstad en daarna ga ik waarschijnlijk nog naar de omgeving van Stockholm en dan rustig aan afzakken richting Denemarken en terug naar Nederland. Wie weet komen we elkaar nog wel tegen.

bewerkt door Bob
niet juni maar juli

Geplaatst
  • Auteur
28 minuten geleden zei knakker:

Het valt me op dat de kleuren op jouw foto’s steeds zo mooi zijn. Is dat jouw fotografisch oog, of is het daar zo mooi dat het haast vanzelf zo op de plaat komt?

De foto van de bloemen die ik op 10 juli plaatste en de eerste twee van 11 juli zijn met een oudere camera genomen en via de autocontrast functie van Adobe Photoshop nabewerkt. Dat friste de kleuren aanzienlijk op ten opzichte van wat die camera zelf produceert. Vanaf het rendier zijn de foto's met mijn mobiel genomen en daar hoef ik die autocontrast nabewerking niet meer op los te laten omdat het niets blijkt uit te maken. Ook de resolutie van die foto's is beter dus blijf ik die voortaan gebruiken. Zonnig weer speelt uiteraard ook een rol, evenals het feit dat aan de Noorse kust de lucht heel weinig verontreinigd is omdat die rechtstreeks over de Atlantische Oceaan komt aanwaaien zonder tussenliggende steden of industriegebieden.

Met minder goed weer krijg je dit (met mijn mobiel):

2019-07-13-Tromso-Lodingen.jpg

bewerkt door Bob

Geplaatst
  • Auteur

Ik ben nog steeds in het zuidwesten van Noorwegen. Vandaag reed ik door prachtig berggebied. Het doet wat aan Schotland denken. Alleen zijn hier meren op elke terreinhoogte en dat herinner ik me niet zo van Schotland. Mogelijk is de samenstelling van de bodem anders waardoor het water hier niet wegzakt en daar wel.

20190726-120005.jpg

En ook deze  foto van wat medeweggebruikers wil ik jullie niet onthouden.

20190726-120323.jpg

Geplaatst

Ik heb je reis niet gevolgd, maar wauw, wat ontzettend prachtig

Geplaatst
  • Auteur

Ik zit inmiddels in Zweden en zwaai naar Kohtje die hier ook ergens rondreist. Wat een prachtland, zeg. Heel veel bos, veel meertjes, en goede rustige wegen door overwegend dunbevolkt gebied. Ik zit nu in een heerlijk huisje in een parkachtige wijk van de stad Grums op een half uur rijden van Karlstad. 

Intussen houd ik natuurlijk ook dit forum bij en ik merk op dat we door vrij heftige discussies en toestanden heen gaan de laatste tijd. Dat komt met enige regelmaat terug heb ik inmiddels gemerkt en eigenlijk vind ik het erg leerzaam voor mezelf om mee te mogen lezen met de uitingen van al die verschillende mensen die hier behoorlijk open durven te schrijven over dingen die bepaald niet altijd eenvoudig liggen. Ik steek er veel van op.

bewerkt door Bob

Geplaatst

Ik was zelf juist 'afgeschakeld' tijdens mijn vakantie.

Dat vond ik ook wel prettig. En nu ik terug ben voorzichtig aan het onderzoeken, wat ik wel en niet wil. En dat voelt ook prima.

Compliment dat je ook tijdens je vakantie het jaarpact zorgvuldig bijhoudt :rose:

En nog mooie dagen voor jou!

 

 

  • 2 weeks later...
Geplaatst
  • Auteur

Zo, ik ben gisteravond weer thuis gekomen. Scandinavië is prachtig. Ik denk dat ik er nog wel eens terug kom, en dan misschien wel met een camper of caravan. 

Ter afsluiting nog twee foto's met hoofdthema water.

Eerst eentje uit Noorwegen 

20190728-085734-Noorwegen.jpg

Geplaatst

bedankt Bob!
beetje meereizen was ook reizen
en wat een mooie landen
en foto's

Geplaatst

Welkom thuis Bob. Good to have you back!

  • 2 years later...
Geplaatst
  • Auteur

Toch maar weer eens een reisverslag. Reizen zonder drank kan zo mooi zijn.

Tijdens de Corona crisis hield ik het bij dagtochtjes binnenslands, en sinds kort ook wel een stukje België of Duitsland in. Inmiddels ben ik gevaccineerd en lijkt het voorzichtig aan weer wat normaler te worden. Dus: weer op pad.

Gisteren schreef ik op de dagdraad:

"Ik heb voor drie nachten een appartementje gehuurd in het Harzgebergte. Maandag er heen. Dan twee dagen daar rondkijken en donderdag weer terug. Voor het eerst sinds Corona weer eens overnachten in het buitenland. Leve de heerlijke nazomer."

Inmiddels ben ik in het appartement aangekomen. Prachtige ligging, aan het begin van een dorp in de heuvels. De vriendelijke vrouw die me ontving en de sleutels overhandigde zei me dat ik niet moest schrikken als ik hier 's nachts bronstige herten hoor loeien. Dat hoort dus kennelijk bij de natuur hier en krijg je er gratis bij.

 Een foto van onderweg, in het noordelijke Harz gebied. Niet erg bergachtig, wel een prachtig uitzicht met heel veel ruimte.

20210920-175955.jpg

bewerkt door Bob

Geplaatst
  • Auteur

Ja, ik heb nu wat van die herten horen "burlen". Gelukkig niet zo luid dat ze me wakker zullen maken vannacht.

Geplaatst

.. en ik heb burlen opgezocht. En beluisterd. 
Weer wat geleerd! 
 

Heerlijk @Bob! Ik ga weer even met je mee op reis. :)

Geplaatst
  • Auteur

20210921-092718.jpg

Uitzicht vanuit de slaapkamer waar ik nu verblijf.

Wel een minpuntje: het gezichtsmaksker van mijn CPAP (Continuous Positive Air Pressure) slaaphulp is afgebroken en niet te repareren zonder reserve-onderdelen die ik thuis heb liggen. Daarom zal ik minder goed slapen. Ik heb namelijk slaap-apneu. Zonder zo'n apparaat gaat mijn luchtpijp dichtzitten juist als ik diep in slaap val en dan wordt ik kort daarop naar lucht happend wakker. Half zittend slapen lukt wel, ook in de auto overdag. Ik heb nog wat alternatieven uitgeprobeerd c.q. overwogen, waaronder vakantie afbreken maar ik ga toch maar verder zo. Maffe uitdrukking van die Engelsen trouwens voor wat wij overdruk noemen: positive air pressure. Alsof er ook negatieve luchtdruk bestaat.

bewerkt door Bob

Geplaatst

Hoi Bob, leuke deze reisverhalen, en sowieso  aardig om jouw draad eens  te lezen.

Ik moet daarbij steeds denken aan mijn favoriete schrijver Bob den Uyl, die ook veel buitengewoon geestige reisverhalen

publiceerde.

Naar hem is ook een prijs genoemd voor de beste publicatie op dit gebied. 

Overigens had deze Bob ook veel te stellen met alcohol, maar dit terzijde.

Ben nu benieuwd hoe het overdruk-apparaat in het Duits genoemd wordt..

Geplaatst
  • Auteur

In Duitsland noemen ze het ook CPAP.

Geplaatst

dat valt dan weer tegen.

Ik lees nu dat de VPRO in 2020 gestopt is met het uitreiken van de prijs.

Bob den Uyl zal nu wel snel vergeten worden.

Geplaatst
  • Auteur

20210921-104501-Stolberg.jpg

Deze foto is verderop in Stolberg genomen. Dat is het stadje waar ik nu zit en van waaruit ik vandaag een eind ben gaan toeren door het Noordelijke gedeelte van de Harz. Bosrijk, met glooiende hoogvlakten zonder rotsen en pieken. Populair gebied voor wandelaars.

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.