Spring naar bijdragen

Klassement

Populaire bijdragen

Inhoud met de hoogste waardering op 24-06-23 in alle secties tonen

  1. lady jane

    Zaterdag 24 juni 2023

    dat loopt niet weg. Na maandag zijn de temperaturen daar veel meer geschikt voor dan nu. zwemmen dus! dan ga ik dat ook doen nu, het SWAT team van adb (Swimming apart together)
    3 punten
  2. Bob

    Jaarpact

    5 maanden al weer, @kruidenthee67. Dat gaat lekker. Ik maak een buiging voor @Lika, @Happiness, @bolletje en @Soothe.
    2 punten
  3. Etty

    Heintje Davids

    Wij zijn samen veel gaan wandelen en de gesprekken die je kunt hebben met een fles wijn, dat alle tijd van de wereld gevoel dat er bij komt kijken, dat hebben wij ook als we wandelen. Er is alle rust, tijd genoeg. Omdat je elkaar niet aankijkt meer lef om eventuele gevoeligheden eruit te gooien. En een voordeel, de buren luisteren niet mee:) Op vakantie, die tegenwoordig altijd in het teken staat van wandelen, zijn we aan het einde van de dag wel uitgepraat, die behoefte is er helemaal niet meer. Behalve over wat er gegeten moet worde, en de wandeling van de volgende dag. En dan lekker met een boek voor de tent. In Italië kun je heel erg goed wandelen:-)
    2 punten
  4. billy1981

    Voorstellen, ervaringen delen

    Wat goed dat je zo vastberaden bent momenteel! Bij mijn weten begint de route onderweg naar een nuchter leven vrijwel altijd met zo'n helder moment waarop je beseft dat het nu écht klaar is. Ik hoop dat het je lukt dit momentum te gebruiken. Als ik naar eigen ervaringen kijk kan dat inderdaad een paar dagen (weken?) zonder begeleiding/hulpverlening, daarna kreeg ik het vaak lastiger en als op een gegeven moment die wilskracht wat minder is ligt een uitglijder/terugval helaas op de loer. Misschien heb je geen goede ervaringen met hulpverlening maar omdat dit misschien wel de belangrijkste beslissing uit je leven is, hoop ik dat je dit niet bij voorbaat uitsluit. Ik hoop dat je het volhoudt nu en het gebruiken van Refusal vind ik een verstandig besluit van je. Het allerbelangrijkste voor jou is dat je nu niet drinkt en als je daarin slaagt met behulp van een klein beetje medicatie, zou ik daar lekker mee doorgaan tot het wat rustiger voor je is en je wellicht kan gaan nadenken over een lange-termijn aanpak/strategie. Ik wens je heel veel succes en wijsheid en hoop dat je niet te streng op jezelf terugkijkt maar juist trots kan zijn op hoe je nu probeert alles aan te pakken.
    2 punten
  5. Bob

    Voorstellen, ervaringen delen

    Observeren, leren van de fouten van anderen zonder ze ermee te hoeven confronteren. Er zelf wijzer van worden en bevestiging zien dat het voor mezelf wel mooi geweest is. Dat zijn zo'n beetje de dingen die ik tegenwoordig doe op partijtjes en reünietjes sinds ik niet meer drink. Het blijft nog steeds interessant, vind ik. Intussen kun je gewoon bijpraten en informatie uitwisselen, ook met mensen die wat aangeschoten zijn.
    1 punt
  6. SoberMummy

    Voorstellen, ervaringen delen

    De eerste sociale interacties zonder alcohol, waar andere wél drinken kunnen echt heel zwaar zijn. Knap dat je gegaan bent ! En super goed dat je niets hebt gedronken. ik zou lekker op tijd er in kruipen, het vergt toch meer energie dan je denkt. rustig aan en zolang je de eerste niet neemt komt het allemaal goed
    1 punt
  7. Kohtje

    Zaterdag 24 juni 2023

    Even zo maar een GROET omdat ik hier zo maar even langskom. 't Galmt een beetje op dit forum omdat het hier zo rustig is. Heeft wel wat sereens. Ondanks de warmte waar ik slecht tegen kan, toch druk aan het bouwen aan een interieurtje achter in de acadiane. In de garage hier beneden waar ik dat doe is het relatief koel, dus ik heb er plezier in. M'n vrouw is druk met het maken van gordijntjes voor diezelfde acadiane. Zij zit in de woonkamer waar het wel erg warm is. Maar ook zij heeft er plezier in. Ze kan beter tegen warmte... Nou ja, meer heb ik momenteel niet te vertellen. Wat betreft drank, want daar gaat het hier natuurlijk om, geen problemen. Doegedoeg.
    1 punt
  8. Bob

    Jaarpact

    Applaus voor @dhen en @Jannigje.
    1 punt
  9. lady jane

    Vrijdag 23 juni 2023

    ha @nancy fijn je weer hier te zien.
    1 punt
  10. Bob

    Jaarpact

    @Quinn, gefeliciteerd met je 7 maanden. Hoe is het nu met je? @Artax, lekker bezig. Succes @Fonny. Gebruik alles wat je helpt, ook het jaarpact.
    1 punt
×
×
  • Nieuwe aanmaken...