Spring naar bijdragen

Klassement

Populaire bijdragen

Inhoud met de hoogste waardering op 14-09-25 in Berichten tonen

  1. knakker

    De ezel & de steen

    Dank allemaal voor jullie reacties, ik stel dat erg op prijs. Het lukt mij niet om op alles in te gaan, maar vind het best bijzonder dat zoveel mensen hun best doen om hun lampje op mijn pad te laten schijnen. De hoofdmotivatie voor mij om voorgoed met de drank (en ook met roken) te willen stoppen komt uiteraard uit mijzelf. Ik wil nooit meer de slaaf zijn van de verslaafde patronen die mijn leven zo lang hebben verstikt en bovendien mij de laatste jaren helemaal niets, nul, hebben opgeleverd. Dat is mij echt wel duidelijk, al heel lang. Maar ik denk wel dat het goed is mij rekenschap te geven wat mijn gedrag voor invloed heeft en heeft gehad op mijn vrouw, op mijn gezin. Dat weet ik wel, maar voel ik niet ten volle, moet ik enigszins schoorvoetend toegeven. Terwijl ik over het algemeen best een vriendelijke en invoelende jongen ben, kan ik in mijn excessen als een blinde egoïst tekeer gaan. Dat mijn vrouw daar harde grenzen aan wil stellen begrijp ik heel goed. Zij moet ook haar eigen leven, en dat van onze kinderen bewaken. Maar het helpt mij niet van de verslaving af te komen denk ik. Het doet mij eerder vluchten in de heimelijkheid vluchten. En precies dat is mijn grootste gevaar. Altijd geweest. Daar raak ik steeds meer van doordrongen. Ik hoop juist dat het mogelijk zal zijn dat er een sfeer van volledige openheid en het liefst enig begrip komt. Niet om ‘lekker mijn gang te kunnen gaan’, integendeel. Maar omdat ik voor mijzelf er steeds meer van overtuigd raak dat dit de beste garantie is op duurzame abstinentie. En natuurlijk kan mijn vrouw, mijn familie, van daaruit haar of hun eigen conclusies trekken. Ook dat snap ik heel goed. Mijn eigen frustratie bij zulke gesprekken is dat mijn eigen oprechte inzichten soms zo makkelijk terzijde worden geschoven. Omdat ik tenslotte de alcoholist ben die toch heeft laten zien hoe vaak het op mijn manier fout ging. Buitenstaanders kunnen (begrijpelijkerwijs) vaak niet vatten dat je soms donders goed weet welke kant het op had gemoeten, maar dat je desondanks vaak trefzeker de tegenovergestelde richting in fietst. Ik denk ben er intussen wel van overtuigd geraakt dat ik enige hulp van buitenaf goed kan gebruiken. Maar niet elke hulp is effectief. Maar als ik protesteer word ik er soms vrij snel van beticht dat ik hulp afhou of ‘alles weer zelf wil oplossen’. Dat heb ik in het verleden ook vaak gedaan, dat maakt het er allemaal niet eenvoudiger op. Maar ik ben momenteel zuiver en oprecht in mijn zoektocht. Een eigenwijze flikker met een duidelijke mening en een grote mond, maar ook een bang en hulpeloos mannetje die niet meer zo goed weet waar hij het moet zoeken.
    4 punten
  2. Lika

    zondag 14 september 2025

    @IJsvogelje beschrijft bekende triggers voor mij ook. Mag jij boos zijn van jezelf? @Yananu je het zegt: overgang. Ja, ik heb het ook meermaals ervaren. Heel vervelend inderdaad. Maar nu word ik alleen nog maar ‘s nachts wakker om te plassen. Ik ga steeds meer op @Yvonnelijken. Eerst dat haken al…. Zou dat ook bij fora zo werken? Dat we steeds meer op elkaar gaan lijken? Gisteren thuis een documentaire gekeken. Over een jongen, Mikal, die met zijn aan alcohol verslaafde ouders in een motel, flophouse, woont. Erg indrukwekkend. Flophouse America heet de documentaire.
    2 punten
  3. bumperjim

    Zaterdag 13 september 2025

    En jawel, hij heeft bloedanalyses gedaan en de lever hangt er niet erg netjes bij zogezegd (ik heb ff geen getallen beschikbaar). Dus is hij aan het matigen. Niet zonder succes voorlopig.
    2 punten
  4. Bob

    Jaarpact

    @erik hartelijk gefeliciteerd met een vol jaar van nuchterheid. Laat ons weten of je door wilt naar een tweede jaar. Ik ben eigenlijk ook wel benieuwd te lezen of dit beter bevalt dan wat je daarvoor deed. @Pete, @Maverick en @MijnGerrit krijgen een klop op hun schouder omdat ze er alweer een maand bij deden.
    1 punt
  5. Lika

    zondag 14 september 2025

    Ja he @lady jane. En wat zit je er met je neus bovenop. @Bob: ik heb hem idd via Picl gezien. Hij draait nu ook in sommige filmhuizen. Net naar een concertje hier in de flat geweest. Prachtig!! Vanochtend heeft mijn man me overgehaald om buiten te gaan zwemmen. Ik dacht ‘brrrr’, maar was heerlijk!! Tussen de vogels in de zon.
    1 punt
  6. bumperjim

    zondag 14 september 2025

    Bruiloft overleefd. Ze hadden qua wijn en champagne op anderhalve fles totaal pp gemiddeld gerekend, en dan nog plus bier 😳 De traiteur zal wel gezegd hebben jaaa das echt het minimum dat je moet rekenen, maar we nemen geen flessen terug hoor 😜 Er is dan ook een krankzinnige hoeveelheid over.
    1 punt
  7. lady jane

    zondag 14 september 2025

    voor 4,99 kun je hem thuis zien @Bob op picl.nl ik ga ook kijken, de trailer sprak me erg aan.
    1 punt
  8. Yana

    zondag 14 september 2025

    Ik heb bètablokkers @lady jane, maar ze zijn wel zeven jaar over datum, misschien dat ze het daarom niet zo goed meer doen ☺️. Mijn moeder had al vrij jong hartproblemen maar dat was iets anders, ik geloof niet dat het verder in de familie zit. Ik denk dat dit extrasystolen zijn maar dan wel 10 keer per minuut.
    1 punt
  9. IJsvogel

    zondag 14 september 2025

    Dagpact: knakker renaldo61 MaryArt Yvonne IJsvogel Vandaag dag 1. Weer het bekende verhaal, steeds wat meer drinken en mezelf voor de gek houden. Ik zit niet goed in mijn vel. Drinken maakt me depressiever en toch blijf ik drinken. Ik voel me een beetje boos en in de steek gelaten door mensen. Dag 1, de knop moet weer om. Ik denk erover naar een meeting te gaan, misschien heb ik dat nodig.
    1 punt
  10. karin123

    zondag 14 september 2025

    Ik heb het ook gehad, 15 jaar lang, in de overgang. Overslagen en fladderend hart. Is niet fijn,
    1 punt
  11. lady jane

    zondag 14 september 2025

    oeps, we kruisten. Heb je medicijnen voor die hartklachten? Maar het schijnt niet echt veel kwaad te kunnen he, tenzij het te vaak of te erg wordt. Ik schijn LBTB te hebben, linker bundel tak blok. Toen ik nog dronk roffelde mijn hart hele voorstellingen. Nu slechts af en toe in de verte, of wat druk op de borst. Maar het blijft eng vind ik. Hartklachten zijn familair en bijna iedereen slikt er meds voor, met alle bijwerkingen vandien ook. Is dat bij jou ook familair?
    1 punt
  12. lady jane

    zondag 14 september 2025

    goeiemooiemorgen frummers voor Yana, ja je hebt eerder hartklachten en ziekenhuisopname vermeld he, sterkte! en Knakker, even goed uitzieken maar!
    1 punt
  13. Yana

    zondag 14 september 2025

    Jaren geleden had ik er ook veel last van, het schijnt niet veel kwaad te kunnen maar ik ga me er heel naar van voelen. Dit is niet waar ik voor in het ziekenhuis was @Lika maar het zou wel ook door de overgang kunnen komen. Jammer dat die overgang niet overgaat. Ik heb nog even geslapen en droomde dat ik @Yvonne voor het eerst ontmoette, we waren er ontroerd van en gaven elkaar een lange knuffel ❤️
    1 punt
  14. Yvonne

    KiloKiller

    Goedemorgen, De weken vliegen voorbij, helaas vliegen bij de meesten van ons de onsjes er niét vanaf: slechts vier groene vakjes deze week... Een mooie start @knakker, Topper van de Week!!! Het evenwicht was er dus niet deze week @Lika, jammer, maar je gaat gewoon in de herkansing, net als @Bob en @renaldo61. Lieve luitjes, de zomer is ten einde, de blaadjes aan de bomen worden langzaamaan rood en oranje, laten wij het tabelletje komende week voor de verandering eens helemaal groen kleuren.... Topper van de week  Gewichtsafname vanaf 1 kilo Aanmoedigingshartje Gewichtsafname. Nog geen gegevens doorgegeven Even niet hier... Gelijk gebleven Gewichtstoename Gewichtstoename vanaf 1 kilo Kilokiller regeltjes * Je kunt alleen Topper van de week worden als je (daadwerkelijk) de voorgaande week je gewicht had doorgegeven. * Als je te laat bent en het weekoverzicht is al geplaatst kun je je gewicht uiteraard nog doorgeven, het wordt de volgende week verwerkt, je doet dan alleen niet meer mee voor de Topper van de week. * Meld het even als je tijdelijk niet mee kunt doen, dan blijf je in de lijst staan. * Als je 4 keer zónder bericht geen gewicht doorgeeft word je uit de lijst verwijderd en gaat een wachttijd van 4 weken in... * Graag je gewicht uiterlijk zaterdag doorgeven, dan kan ik op zondagmorgen gelijk aan de slag...
    1 punt
  15. Lika

    zondag 14 september 2025

    Gisteren was er van alles hier te doen in de buurt. Leuke dingen. Dochters vriendinnen kwamen, man wou mee. Opeen voelde ik dat mijn behoefte thuisblijven was. Dat heb ik gedaan. Bij de honden. Zonder me zielig te voelen. Een kleine overwinning. Fijn.
    1 punt
  16. Lika

    zondag 14 september 2025

    Goedemorgen. bah @Yana! Was dit ook waar je in het ziekenhuis voor opgenomen bent geweest? Toen dachten ze dat het paniekaanvallen waren toch? Of doe ik nu klok en klepel?? @knakkerweersomslag. Om me heen krijgen allerlei mensen plotse proesten en rillingen.
    1 punt
  17. Yvonne

    zondag 14 september 2025

    Goedemorgen frummers. Ja, hoesten, verkoudheid, het kan inderdaad een reactie zijn op het stoppen met roken, maar vervelend is het wel. @Yana, kan me indenken dat je er naar van wordt. Heb je er vaker last van? Geen andere klachten erbij?? Ik ben laat voor mijn doen mijn bed uit. Vaak wakker geweest vannacht, lastig, maar het is niet anders... Nu even een bakje.
    1 punt
  18. MaryArt

    zondag 14 september 2025

    Wat eng @Yana Heb je iets aan je hart of is dit iets wat je pas hebt? Goeiemorgen allemaal, Zeker al gezellig hier. 🙂
    1 punt
  19. Yana

    De ezel & de steen

    Ik heb totaal geen wijze woorden voor je. Het raakt me wat je schrijft en ik begrijp het. Jij bent helemaal oké, inclusief je strubbelingen. Eigenlijk vind ik dat je vrouw en iedereen je zou moeten nemen zoals je bent, met alles erop en eraan. Gewoon van je houden zonder mitsen en maren, maar ik snap ook wel dat jouw gedrag hun leven soms op z'n kop zet. Nou, ze doen het er maar mee. Ik hoop dat je gewoon de drankknop uit kunt laten, omdat het nu genoeg is geweest. ❤️
    1 punt
  20. Kohtje

    De ezel & de steen

    Stoppen met drinken vanuit angst om mensen kwijt te raken, teleur te stellen, werkte bij mij altijd maar tijdelijk. Vertrouwen van anderen kwijtraken gaat makkelijk (paardsnelheid), vertrouwen terugverdienen kan lang duren (slenterende voetgangerssnelheid). M'n voornemens om te stoppen met drinken waren, na de zoveelste ruzie, altijd oprecht en vaak ging het ook wel enige tijd goed, soms tot wel een jaar of zelfs nog langer. Maar er kwam altijd weer een moment waarop dat vertrouwen redelijk hersteld leek en er zich in diezelfde periode iets voordeed waardoor een drankje geoorloofd leek, hetzij iets feestelijks, hetzij iets (melo)dramatisch. Waardoor (soms pas na enkele dagen tot weken) het hele riedeltje weer van voren af aan begon. Dat stoppen uit angst voor... het werkte goed totdat de angst op den duur minder werd of zelfs weg was. Op een gegeven moment zette mijn vrouw me uit huis. Ik vond een appartementje en kon m'n goddelijke gang gaan wat drinken betreft. Maar het besef daalde in dat dit toch geen leven was. Via Tactus verslavingszorg waar ik al jaren ambulante hulp kreeg en een half jaar in een kliniek had doorgebracht, kreeg ik een tip dat er destijds door Tactus een nieuw soort dagbehandeling was gestart op basis van de 12 Stappen. Daar heb ik me, ten einde raad, aangemeld en daar kwam ik voor het eerst in aanraking met de hele 12 Stappen wereld. In eerste instantie stond ik hier nogal sceptisch tegenover en dacht ik: dit is het toch niet voor mij, ik heb al die 'poespas' niet nodig, maar ik bedacht me niet veel later ook dat ik met al mijn 'eigen goedbedoelde oplossingen' juist hier terecht was gekomen. Dus ik besloot me er in te storten en al m'n (voor)oordelen die gebaseerd waren op theoretische 'kennis', te toetsen aan de realiteit. Eén van de eerste dingen waarvan ik doordrongen raakte dat ik die onder de knie moest zien te krijgen, was dat ik m'n eigenwijsheid moest leren beteugelen. Want ik wist wel dat ik eigenwijs ben maar toegeven dat dat me tegenwerkte vond ik moeilijk, want eigenwijs... Eerlijkheid was ook zo iets. Eerlijk zijn naar anderen is leuk voor anderen, ziet er goed uit naar de buitenwereld, maar belangrijker en moeilijker was eerlijk zijn naar mezelf. Kon ik toegeven dat ik m'n eigen leven niet in de hand had, dat ik onderhevig was aan regels en wetten die mijn eigen wil te boven gingen? Ik ging er altijd van uit dat ik met eigen keuzes en een portie eigen wil m'n leven zou moeten kunnen inrichten naar eigen believen. Maar het kwam er vaak op neer dat ik bruggen aan het bouwen was die ik uiteindelijk nooit zou oversteken omdat, tijdens dat bouwen, de omstandigheden weer waren veranderd. Waardoor ik vaak het spoor bijster was en drank/verdoving/ontvluchting de pijn/teleurstelling verzachtte. Toegeven dat ik het leven niet in eigen hand heb vond ik moeilijk maar was voor mij noodzakelijk. Daarvoor had ik de innerlijke kalmte nodig die me kon laten accepteren dat er nou eenmaal dingen zijn waar ik geen zeggenschap over heb. Natuurlijk waren er ook dingen die ik wel kon veranderen. Voornamelijk mijn tekortkomingen. Toegeven dat ik sowieso tekortkomingen heb was op zich al een enorme verandering/verbetering. M'n (valse) trots en weer die eigenwijsheid zaten me daarbij enorm in de weg. Maar tekortkomingen had ik en heb ik nog steeds. Volop zelfs. Het gebed van kalmte, moed en wijsheid is nog steeds, bijna dagelijks wel, een reminder voor me. Dankzij het 12 stappen programma heb ik geleerd dat er heel veel lagen in dat gebed zitten. Onder elke waarheid die ik ontmantel zit wel weer een andere waarheid die ontmanteld kan worden. M.a.w. ik heb eigenlijk nooit de waarheid in pacht. De meetings van eerst AA maar later voornamelijk NA, omdat daar sterk de nadruk werd gelegd op het vinden van een sponsor en daarmee echt aan de stappen te werken (met behulp van het NA stappen werkboek dat toen net zo'n beetje in de Nederlandse vertaling uit kwam) hebben me geholpen om de theorie van de stappen om te zetten in daadwerkelijke verandering van mezelf t.o.v. m'n kijk op het leven en daarmee m'n omgaan met m'n verslaving. Niet de angst om 'vergelding' als ik (toch) zou drinken maar de intrinsieke overtuiging dat drank/verdoving niets anders is dan ontkenning van het Nu, hebben het me mogelijk gemaakt om zonder nadenken de drank te laten voor wat 't is: onnodig.
    1 punt
  21. Noelle

    Zaterdag 13 september 2025

    @bolletje voor mij is af en toe een wijntje of ander drankje teveel risico. Het kan bij mij ook 10 keer goed gaan maar als ik een dag teveel drink en een kater krijg dan drink de dag daarna door en blijf ik met een beetje "pech" 2 weken in een binge. Ik moet gewoon accepteren dat ik niet kan drinken. Het is net Russisch roulette en het risico is te groot. En wat je zegt, ik vind alcoholvrij eigenlijk vaak lekkerder
    1 punt
  22. lady jane

    zondag 14 september 2025

    Het zwembad had vandaag hondenplonsuurtje. Zo leuk al die beesten rond het buitenbad te zien rennen en dollen, maar ja die baasjes wilden foto's he, dus op een gegeven moment zag je 2/3e van de mensen in het water en 2/3e van de honden lekker op de kant spelen. En maar lokken, roepen en ballen gooien. Een paar honden moesten poseren op zo'n drijvend vlot en waren dan doodsbang, durfden er niet af, glibberden naar het midden van het bad, en 2 duikers met uitrusting hielpen ze dan aan de kant er weer af. je kon er om lachen of huilen, maar de foto's en filmpjes gaan het vast goed doen.
    0 punten
×
×
  • Nieuwe aanmaken...