Spring naar bijdragen
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum Verslavingdebaas

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zaterdag 23 januari 2021

Featured Replies

  • Antwoorden 75
  • Weergaven 7,1k
  • Created
  • Laatste antwoord

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ik zie hier forummers die in een langdurig herstel zitten. Ze vallen regelmatig terug maar ondertussen komen ze steeds een stapje verder, blijven de binges langer weg, krijgen ze meer zelfkennis, lere

  • @ikkanhet : probeer weer op te krabbelen.  Gaat het wel de goede kant op met de onrust door de te hoge hartslag? Zit je nog steeds rond de 100 in rust? Je voelt je raar, naar en bekaf als je lange tij

  • @lady jane is uiteindelijk goed gekomen, niet meer boos. Tnx voor t vragen. T is een lastige tijd voor jongeren, maar het is helaas even zo...

Posted Images

Geplaatst

Goedemorgen! Ha Liefka! ‘ Alles’  goed? 

Geplaatst

Goedemorgen. Gebroken nacht. Op naar de dag. Regen trekt weg. Dat is fijn om te zien. Gauw aankleden en bakkie erin. Hard nodig! @Yvonne: vandaag ook een eitje? 
@Descartes33: las dat je weer op je bek was gegaan. Balen. Pak de boel weer op en geef jezelf geen ontsnappingsruimte door te zeggen dat je weet dat niks helpt (Therapie, opname, medicatie) en dat je dat moet accepteren. 
Makkelijk? Nee, maar wel met een mooie beloning. 

Geplaatst

Ik heb ook net een verhuizing achter de rug. Ik en de honderd katten zijn bij mijn vriend ingetrokken. 
nouja achter de rug... ik moet het oude huis nog leeg zien te krijgen :ph34r:

Geplaatst
  • Auteur

Met mij gaat het slecht. Ik ben afgelopen week weer in een binge beland. Nare berichten op werk, alcohol is dan een vlucht. Loop van mezelf te balen. 
Gelukkig dronk ik mezelf gisteren zo ziek dat ik kon stoppen. Dat is altijd het streven. 
Ik heb het gevoel dat ik niet meer gezond ga worden. Ik ben niet omgevallen deze keer, dat is al winst. Geen ambulance voor de deur. 
Intussen heb ik vooral medelijden met mijn vriendin die dit allemaal moet aanzien.

Geplaatst

Heb je direkt na je werk met je vriendin gepraat over de nare berichten? Is er niet een tijdsspanne tussen de nare berichten en het eerste glas waar zij iets voor je kan betekenen? Als zij meer waard is voor je dan de alcohol, is dat dan niet een logisch idee om steun van haar te proberen te krijgen ipv van de alcohol?

Medelijden is niet zo produktief, je kan beter haar erin betrekken, niet dat je nu aan haar verslaafd moet raken maar een soort bliksemafleider ipv naar de alcohol te grijpen. Die reflex om dat te doen die moet vervangen worden door een gezondere reflex.

bewerkt door bumperjim

Geplaatst

Wat denk je precies als je die eerste neemt @Descartes33?

Dit keer kan ik het bij één houden

of

‘ F&#k it, ik ga helemaal los dit keer’ 

Of misschien iets anders? 
 

Oprechte belangstelling.

Geplaatst
  • Auteur

Jim ik probeer de dingen altijd eerst zelf op te lossen. Ik ga pas delen als iets heel moeilijk wordt. 
 

Reacher mijn streven was om het heel beperkt te houden. Dat slaat natuurlijk nergens op. Ik verdenk mezelf ervan dat ik het eigenlijk allemaal doe om kapot te gaan. Wel een pijnlijke route zo.

Geplaatst

Ik vraag me altijd af hoe dat werkt bij die eerste die je neemt.

Geplaatst
3 minuten geleden zei Descartes33:

Jim ik probeer de dingen altijd eerst zelf op te lossen. Ik ga pas delen als iets heel moeilijk wordt. 
 

Altijd t/m gisteren en slechts met beperkt succes ;) Haal lekker je vriendin erbij, jullie zijn niet voor niks samen, for better and for worse.

Denk dat ze t zelf ook wel fijn zou vinden de kans te hebben iets eerder wat te doen, ipv de kots op te ruimen :) 

bewerkt door bumperjim

Geplaatst

Goedemorgen frummers, 
Wéér regen, :blink:, getverdetetverdegetver.... 
Een bakje dan maar, met een eitje erbij, het is zaterdag tenslotte en daar gaan we van genieten... 
image.png.630c5541e57de5c9470c01feb8cefcc0.pngRecept het perfecte zachtgekookte eitje | Lekker van bij onsLunch: Omelet met ham, kaas & avocado op brood - Gewoon wat een studentje  's avonds eet

Geplaatst
3 minuten geleden zei Descartes33:

Reacher mijn streven was om het heel beperkt te houden. Dat slaat natuurlijk nergens op. Ik verdenk mezelf ervan dat ik het eigenlijk allemaal doe om kapot te gaan. Wel een pijnlijke route zo.

Ik heb je af en toe gelezen en je lijkt me iemand met lerend vermogen.
iemand die herkent dat als hij steeds hetzelfde doet, het resultaat ook hetzelfde blijft. 
Dus ik denk dat je inderdaad weet dat het niet bij 1 blijft. 
zit daar dan niet een ander gevoel onder? 
bijv wil je vluchten, ben je boos, heb je pijn of alles bij elkaar? 
 

Geplaatst
  • Auteur
6 minuten geleden zei Reacher:

Ik vraag me altijd af hoe dat werkt bij die eerste die je neemt.

Er ontstaat een soort van sfeer die al een tijdje bestaat, en het bewustzijn dat een terugval onvermijdelijk is. Ik heb het daar over met mijn psych. Alsof je leert fietsen en er is maar een boom die je moet ontwijken. En daar word je dan naartoe getrokken. En er zit woede en depressie achter, en daar niet mee om kunnen gaan. Vervolgens ontstaat er een soort schijnplan, zondagmiddag twee biertjes niks aan de hand. Maar tijdens dat drinken ontstaat al paniek omdat ik door moet gaan. 
Het is allemaal zo voorspelbaar maar ik kan het niet veranderen, voelt alsof het zo moet zijn.

Lerend vermogen heb ik niet op dit vlak. Het voelt altijd onvermijdelijk. Maar misschien voelt dat wel zo zodat ik altijd door kan gaan, altijd een achterdeurtje. 

Geplaatst

Descartes ik vraag het omdat ik ook wel forummers lees waarbij ik denk dat zij steeds opnieuw oprecht geloven dat zij het dit keer echt onder controle kunnen houden om vervolgens in een binge terecht te komen.

Ook lees ik wel eens forumgenoten bij wie ik meer een ‘YOLO’ gevoel vermoed etc

Geplaatst

Jeetje, dat is al snel weer Descartes. 
Ik heb met jouw vriendin te doen, wat verschrikkelijk triest voor haar. 
En er zelf uitkomen? 
Kom op, wordt het niet eens tijd dat je de realiteit onder ogen gaat zien? 
Of ga je met deze manier van je problemen oplossen zo lang door dat je 
ze op zeker moment écht zelf, maar ook helemaal alleen zult moeten aanpakken omdat jouw vriendin het opgegeven heeft? 

 

7 minuten geleden zei Descartes33:

..... ik probeer de dingen altijd eerst zelf op te lossen. Ik ga pas delen als iets heel moeilijk wordt. 

Uhm... wel zó moeilijk dat je naar de drank moet grijpen, maar niet moeilijk genoeg om jouw vriendin er in te betrekken? 
Dan was het dus niet zo moeilijk, maar wilde je gewoon gaan zuipen en had je een smoes nodig. 

9 minuten geleden zei Descartes33:

.. mijn streven was om het heel beperkt te houden..... 

Tsja.... en dat geloofde je zelf??? grapjas. 

Geplaatst

Dank je wel dat je de tijd neemt om mijn vragen te beantwoorden! 

Dus je gelooft voordat je de biertjes neemt echt dat het daarbij kan blijven. En dan tijdens de biertjes komt de paniek om de hoek begrijp ik je zo goed? 
 

 

Geplaatst
  • Auteur

Ja ik geloofde dat oprecht en dat lukte ook twee dagen, met enige moeite. En woensdag was ik vrij en werd slecht wakker, toen ben ik doorgegaan. Dat komt door paniek, het gevoel te moeten doordrinken, echt moeten. 
Ik vind het leven heel moeilijk, en ik heb de kinderachtige neiging dat uit de weg te gaan met alcohol, zodat ik niks meer voel.

Eindstand komt alles dubbel zo hard terug.

Geplaatst
1 minuut geleden zei Descartes33:

Eindstand komt alles dubbel zo hard terug.

En hoe verdraag je dat gevoel dan zonder drank? 
 

 

Geplaatst

We hadden het een tijdje geleden over je dood drinken en je vroeg me toen of ik iemand kende die zich dood had gedronken. 
Ik vond dat toen te pijnlijk om te beantwoorden maar als je daar nu vragen over hebt dan wil en kan ik die nu wel hebben.

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.