Spring naar bijdragen

Klassement

Populaire bijdragen

Inhoud met de hoogste waardering op 26-10-15 in alle secties tonen

  1. Yogajuf

    Maandag 26 oktober

    Erik, psychiater Bram Bakker definieert het begrip in 'Zucht' zo: “Codependency (niet te verwarren met coaddiction) wordt omschreven al een psychische aandoening die voorkomt bij mensen die zijn opgegroeid in een labiel (disfunctioneel) gezin. (…) Met name kinderen die zijn opgegroeid in een gezin waar verwaarlozing, mishandeling, misbruik of verslaving aan de orde van de dag waren, zijn extra gevoelig voor het ontwikkelen van medeafhankelijk gedrag. De volgende vijf basisthema's maken deel uit van de problematiek waarmee een codependent persoon te kampen heeft: moeite om een gezonde eigenwaarde te ontwikkelen; moeite om gezonde grenzen aan te houden; moeite om op een gezonde manier om te gaan met leerprocessen, fouten maken, zich ontwikkelen; moeite om als volwassene voor de eigen behoeften te zorgen; moeite om op een functionele en gepaste wijze uiting te geven aan de eigen gevoelens en waarheid. (…) Medeafhankelijkheid kunnen we zien als een patroon van, meestal door angst ingegeven, reacties op de gedragingen van de ander. Met andere woorden: men is reactief en laat het eigen gedrag afhangen van hoe men de ander ervaart.” Vind ik wel een bruikbare omschrijving.
    3 punten
  2. Kate

    Hoe een plaatje op het forum te zetten - instructie

    Ik lees je nu pas Erik, wauw het lukt! Kon wel met rechtermuis al de lokatie van de afbeelding kopiëren en plakken, maar dan kwam nog niet het plaatje zelf maar de link. Thnx!!
    2 punten
  3. Yogajuf

    Maandag 26 oktober

    Walrus, goed om van je te horen en tja…. dat was inderdaad te verwachten. Als jij verslaafd was - en daar lijkt het op toch? - dan zijn je hersenen zo geconditioneerd dat ze bij een minihoeveelheid van de verslavende stof weer vrolijk terugvallen in oud gedrag. Vandaar dus 'die eerste niet nemen'. Maar misschien was het nodig om dat zelf aan den lijve te ondervinden. Kun je de afgelopen maanden herkaderen als 'leerperiode'? Ik denk dat dat je kan helpen. Wellicht beter dat je er nu zo achterkomt dan, bijvoorbeeld, tijdens een zware emotionele of anderszins stressvolle periode waarin je misschien niet in staat zou zijn geweest om het relatief snel weer terug te draaien. Hetgeen je nu wel doet. Toch? En tja, dat haardvuur… Ga je me nu vertellen dat je het afgelopen jaar nog niet hebt mogen ervaren hoe geweldig het is om helder op dat berenvel te liggen voor dat warme, knisperende vuur, met die mooie muziek, die heerlijke kaasjes, dat fijne gezelschap en dat frisse glas San Pellegrino en je lekker te mogen wentelen in die warme, gelukzalige, natuurlijke roes die helemaal vanuit jou zelf komt en waar je niets meer voor nodig hebt dan je heldere zelf en… eh… een open haard natuurlijk? Fijn dat je er weer even was Walrus en ik hoop je te blijven lezen de komende tijd.
    2 punten
  4. plof

    Maandag 26 oktober

    Goedemorgen allemaal jowan, gefeliciteerd met je drie jaar! walrus, bach is prima te doen met thee. Gisteren aan het water op een terasje muntthee met een beetje honing gedronken. Prachtig weer, met alle mooie herfstkleuren van de bomen. Daarna naar het conservatorium voor een gratis bach concert. Zo mooi, als klassieke muziek live wordt gespeeld. Het concert duurde twee uur. Daarna naar huis en genieten van de mooie zonsondergang met de prachtige rode en groen/blauwe kleuren in de schemering.
    2 punten
  5. Mai

    Bij welke muziek hou jij het niet droog?

    https://youtu.be/Wgp1XNwPMGU?list=RDYxeemw-Xi74 Water
    1 punt
  6. Yogajuf

    Maandag 26 oktober

    Dat je dat vooral op Engelstalige sites tegenkomt, komt doordat PAWS zo zijn benoemd en omschreven vanuit de AA-gemeenschap. Net als het begrip 'codependency' bijvoorbeeld. AA is veel groter, bekender en invloedrijker in de VS dan hier in Europa. En PAWS (of codependency) vind je ook niet terug in de medische literatuur of DSM, dat speelt natuurlijk ook mee.
    1 punt
  7. Yogajuf

    Jaarpact

    Veel bloemetjes vandaag om uit te delen: Eentje voor Sowhat, die tijdens een ongetwijfeld zware emotionele periode toch maar mooi droog is gebleven. Complimenten en respect voor jou Sowhat. En een bloem-bolletje voor ons Bolletje, die altijd lief, behulpzaam, positief en standvastig droog is. En een reuzenboeket voor de stoere Jet, die ondanks dat het haar niet meezit toch al mooi weer een half jaar adb is. Ook voor jou veel respect NBW!
    1 punt
  8. Gebruik bij de editor boven je berichtjes (net onder de smile) de knop afbeelding. Dan komt er een scherm met afbeeldingseigenschappen en hier moet je die link/url in plakken. Maar ook ik heb (gelukkig) geen mac of iphone. Helpt dit?
    1 punt
×
×
  • Nieuwe aanmaken...