Spring naar bijdragen
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum Verslavingdebaas

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zondag 25 januari 2026

Featured Replies

Geplaatst

Als je wilt dat het gemekker stopt zou ik er niet steeds opnieuw weer op ingaan. Maar wellicht is het ook een gemeenschappelijke hobby.

  • Antwoorden 128
  • Weergaven 6k
  • Created
  • Laatste antwoord

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Dronken achter het stuur? Jammer dat hij zijn rijbewijs niet heeft hoeven inleveren. Geen goed woord voor over.

  • @renaldo61  niet iedere dronkelap met een rijbewijs en auto kruipt achter het stuur.  Je insinueert dat dit wel het geval is maar dat er over gelogen wordt.  En je maakt van jezelf dan een soort strij

  • @Artax het gaat in deze discussie om wie hier economisch nuttig is. En het gros hier zit in een uitkering veelal hoog van een toren te blazen. Dus je hoeft mij niet sympathiek te vinden. Dat

Posted Images

Geplaatst
3 uur geleden zei knakker:

Als je wilt dat het gemekker stopt zou ik er niet steeds opnieuw weer op ingaan. Maar wellicht is het ook een gemeenschappelijke hobby.

Dat is precies wat mijn vriend ook al zei. Deze draad hou ik voor gezien. 

Geplaatst

Knuffel voor @Sanity. Zo ken ik je niet. Denk dat je gewoon vroeg om een knuffel van mij en van iedereen. Bij deze Hug!!! En ook voor @Spirit. Laat elkaar maar heel, dat is beter voor het geheel. En nu laten we de zondag achter ons want de volgende zondag komt er alweer snel aan.😉

Geplaatst

ik was het draadje nog eens na aan het lezen en ja er zijn grove opmerkingen gemaakt over en weer. Maar in beleving laat het wel mooi zien hoe wij als gebruikers zo verdeeld zijn en niet in gesprek gaan met elkaar maar met vooroordelen gaan gooien naar elkaar. 

Als ik de kant van geloof ik mijn medestanders in denkwijze bekijk,  zijn we nogal direct, belezen en scherp van tong in onze bewoordingen en misschien beledigend ook. Als ik dan kijk naar de andere kant van de partij, zetten deze zich in op de reden waarvoor we hier allemaal gekomen zijn, onze alcoholverslaving. En hopen de discussie te kunnen te sluiten door te zeggen dat iedereen die zich niet volgens hun normen gedraagt vast onder invloed is. In de taal van de rijdende rechter, zo is het en dat is het vonnis. 

Aangezien niemand hier een rijdende rechter is, en we hier semi anoniem op het forum zitten en dus ook niet vast te stellen valt of iemand nu wel of niet gedronken heeft? Vind ik dat een dooddoener in het gesprek en zeer manipulatief overkomen, als de ander iets zegt wat je als anders denkende niet wil horen en het op die manier iemand probeert het zwijgen op te leggen. Door te zeggen het interesseert me eigenlijk niet en ik ga lekker iets anders doen. Voor mij durf je dan niet verantwoordelijkheid te nemen voor je eigen woorden en bevestig je me in die gedachte omdat je later toch weer iets zegt in de discussie. Dat is mijn sneer, maar even omdat ik dat echt geen goede manier vind van een discussie aangaan met elkaar. 

Is dit forum in de eerste instantie niet opgericht om elk mens met een alcoholverslaving te ondersteunen? Te leren van anderen die al verder zijn? Maar ook je misstappen te mogen delen van nu of uit het verleden en je daarin niet aangevallen te hoeven voelen maar gehoord en gerespecteerd? Maar nee zo is het hier allang niet meer. En ik kom hier toch al best heel lang, vanaf 2007. Maar nu lijkt het alsof en dit is puur uit mijn eigen ervaringen op dit forum. Alsof degene die het gelukt is om van de drank af te komen, wat ik mooi vind, nu de overhand hebben op dit forum en iedereen die hun gouden ei niet accepteren en een eigen draai geven aan hun probleem en daarmee worstelen, geen recht van spreken hebben hier.

En als ik voor mezelf kan praten, dat stoort mij, want dan raak je bij mij een gevoelige snaar omdat ik nooit iets heb mogen zeggen voor mezelf en juist misschien wel met dat of doordat mijn verslaving is begonnen. Dus als ik niet kan vertellen over mijn fouten, of niet mag verschillen van mening met een ander, omdat ik meestal dan geparkeerd wordt als dronken persoon of ach het interesseert me eigenlijk geen hol wat jij zegt. Jep, dronken of niet, dan kan ik vrij direct uit de hoek komen. 

Ik houd gewoon niet van onrechtvaardigheid, ik heb inmiddels eelt op mijn gekregen maar dan nog als ik een persoon voorbij zie komen die me wel heel erg boeit en uiteindelijk toch ook weer eieren voor zijn geld kiest omdat deze niet tussen de vaste kern komt. Dan kom ik in opstand, ook niet echt de goede manier wellicht. Wegblijven is dan ook een optie, maar ja dat kan ik dus niet, als ik het niet rechtvaardig vind gaan voor mezelf, gun ik het een ander gewoon niet om in zo een onveilige situatie die hier inmiddels heerst zich kwetsbaar op te stellen. 

Als ik vertrek, vind ik dat de oudgedienden die andere mensen nu hun ontdekkingstocht in de weg staan en hun manier van sober worden bijna opdringen ook weg mogen gaan. Jammer van de kennis en hun eigen ervaringen, maar in mijn beleving begint alcoholdebaas een soort van tweestrijd te worden van mensen, waaronder ik zelf en de mensen die hier nieuw komen daar nogal het slachtoffer van worden. Werken aan jezelf en je verslaving aangaan is en blijft een groot leerproces En dat mag iemand die misschien verder dan jou is niet in de weg staan.

 

 

 

een 

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.