Spring naar bijdragen

Musashi

Forumdeelnemers
  • Aantal bijdragen

    2.328
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

  • Gewonnen dagen

    14

3 Volgers

Recente profielbezoeken

Het blok recente bezoekers is uitgeschakeld en wordt niet getoond aan andere gebruikers.

Musashi's Achievements

Ervaren Forummer

Ervaren Forummer (3/4)

  1. Musashi

    Ik ben

    Goh ja dat is natuurlijk nog een heel andere discussie waarvan ik niet de intentie had om het hier nu over te hebben, noch wil pretenderen het juiste antwoord hierop te kennen. Laat me het erop houden dat elke beschaving z’n begin-, bloei-, en vervalperiode kent en dat het voor mij wel duidelijk lijkt in welke we hier nu zitten. In elk geval, was het me dus ook meer om de algemene beeldspraak te doen. Ik heb er een prentje van gezocht en vond niet direct helemaal wat ik wou maar toch iets in deze trend.
  2. Musashi

    Ik ben

    Brood en spelen voor de kudde die uiteindelijk allemaal achter elkaar de afgrond in donderen. 😁 Alle lof voor degenen die op tijd de ommeslag weten te maken maar helaas worden net zij juist uitgespuwd door de massa.
  3. Musashi

    Ik ben

    Ik weet niet of het hier voldoende op aansluit maar hoorde vanmorgen in een podcast met em. Psycholoog Paul Verhaeghe hoe het de omgekeerde wereld is om te denken als individu met een klein stukje ‘collectief bewustzijn’. Dat het veeleer omgekeerd is, we hebben veel meer gemeenschappelijk met elkaar dan we meestal denken. We overschatten onze individualiteit en uniekheid binnen het grotere geheel. Enfin, niet dat het hiermee veel te maken heeft maar ik vond het wel een gedachte de moeite waard om eens bij stil te staan. Onze menselijke biologie, natuur en gedrag hangt toch nog veel meer vast aan het ‘overleven als groep’, meer dan we zelf vaak denken of willen. Niet dat die gedachte iets betekent voor mijn afkeer van groepen, want dat heb ik zelf ook enorm.
  4. Ja dat snap ik wel helemaal @bumperjim. Zo alles omkeren om dan in de slachtofferrol te kunnen kruipen, krijg ik helemaal de kriebels van. Dank voor de verduidelijking want was echt mn hoofd er wat over ah breken. 😅
  5. Even los van de hele drama-discussie. Ik ben geïntrigeerd door/ contempleer over deze uitspraak. In welk opzicht vind je dat passief-agressief @bumperjim? Dit is een oprechte vraag van mij vanuit de volgende invalshoek. Ik heb nooit geleerd om op een juiste manier in gesprek te gaan over emoties en gevoelens. Bij ons werd er geroepen, onderbroken, gekleineerd,… en emoties en gevoelens geprojecteerd en uitgewerkt op anderen. Ik probeer hierin te leren en te groeien, het op een andere manier aan te pakken. Ik weet hoe het niet moet, maar nog niet helemaal hoe het wel moet. Woorden als ‘ik vind het jammer dat’ en ‘het maakt mij verdrietig dat’ gebruik ik daar nu wel bij. (Gisteren nog om eerlijk te zijn, in een discussie met mijn man). Ik zag/ zie dat oprecht als een hele vooruitgang voor mij. Dus ben nu een beetje flabbergasted dat dat dan passief/ agressieve communicatie zou zijn. Ik hoor hier graag jullie mening(en) over want ik ben een beetje verward nu maar wil hier graag verder in groeien. Alvast bedankt! 🙏
  6. Goeie morgen, Herfst is deze week dan definitief begonnen. Het weer is er nog niet naar maar mijn slijmvliezen weten toch al hoe laat het is. Snot in de kop maakt een mens doodop. Rustig aan dan maar en eerste zwemles voor de dochter, die ermee is komen aanzetten, slagen we ook over vandaag. Mijn allereerste wanddecoratie macramé is wel bijna af en ik broed al op m’n volgende projectje: tochthonden haken. We zetten alles op alles om sfeer en gezelligheid te creëren en energie te besparen deze winter want het zal er allemaal wel om spannen. DAGPACT: Quinn Musashi 👹
  7. Dagpact: Mormel Marjolijn Kaatje🌺 Yvonne Quinn Musashi 🌊
  8. Gefeliciteerd @spirit! Goed dat je jezelf zo deugddoend verwend! 🥳
  9. Ooohh, hier heb ik (natuurlijk) ook een hele theorie over, die ik jullie zal besparen. 😅 Maar inderdaad, groot gelijk heb je! 🤘
  10. Misschien helpt het om ‘druk’ ook als ‘kans’ te bekijken?
  11. Goeie morgen, Ik heb zalig geslapen en bereid me vandaag voor op het verjaardagsweekend van m’n dochter. Gelukkig heeft ze het feest voor haar vriendjes al in de zomer gehad. Dat scheelt een hoop drukte. Morgen gaan we haar verrassen met een kermis in een naburig dorp. Zondag feest met taart voor schoonfamilie (incl mrs perfect schoonzus) en mijn eigen zus. Toch blij met haar steun en aanwezigheid ten minste. Mijn moeder zegt weer dat ze er volgend jaar wel bij zal zijn, maar dat zullen we nog moeten zien. Buiten de coronaperiode is ze er nog nooit bij geweest. Zal toch blij zijn als het maandag is. Binnenkort ga ik wel alleen met m’n dochter een paar dagen naar Londen, Frida Kahlo kijken in Tate en London Eye natuurlijk. Daar kijk ik veel meer naar uit dan naar dit ‘sociale’ weekend en kermisherrie, maar ja, het is haar verjaardag voor iets hè. Niet-drinken zie ik wel bijna als iets onmogelijks.
  12. @hub02 ik vind jou nu al echt aardig hoor. Wat je schrijft doet me nog verder denken, aan iets dat ik deze week hoorde wat me trof. Dat zelfs in het echte leven (dus niet alleen forum) we eigenlijk nooit iemand echt kunnen kennen. We kennen alleen het beeld dat we ervan hebben, en dat is nooit de hele person zoals hij is, maar enkel de projectie die we zelf maken… (Om je nog even te doen nadenken over mijn wijze woorden 😅😁). En nu sluit ik echt echt echt af, dochter in bed doen, zelf nog een slaapyoga en vroeg naar bed.
  13. Toch nog even proberen om @hub02 gerust te stellen. Jij komt heel goed over! Zo goed dat mijn eigen negatieve gedachtepatronen mij ‘daaronder’ plaatsen. (Dat is blijkbaar ook een typische trauma-respons) Daar kan jij dus echt niets aan doen! Dus ook niet proberen want dat hoeft echt niet! Maar wel een danku om mijn eigen negatieve gedachten tegen te spreken. Dat helpt mij! Echt! 🙏
  14. Ja zeg snelle jongens! 😅 Dat is toch inderdaad de grote tragische paradox hè. Hoe meer je weet, hoe meer je beseft hoe weinig je weet. aanvulling: niet dat ik van mezelf vind dat ik veel weet dus. Het wordt hier wat ingewikkeld voor mij want dat was nog niet eens aan mij gericht. Duidelijk weer in overdrive. Dat was het dus weer voor vandaag voor mij. Ciao bellas!!!
  15. Dan is het nu aan mij om sorry te zeggen want dat was ook echt niet mijn bedoeling! Het ligt echt aan mij en niet aan jou!!!
×
×
  • Nieuwe aanmaken...