Spring naar bijdragen
Forum Verslavingdebaas

moderator

Administrators
  • Aantal bijdragen

    282
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

Over moderator

  • Rang
    Forummer

Profile Information

  • Geslacht
    Zeg ik liever niet

Recente profielbezoeken

4553 profielweergaven
  1. Dag Kabouter0Wesley, Afbouw en stoppen met benzodiazepinen kan inderdaad somatische en psychische klachten veroorzaken, vooral ook afhankelijk van de reden van voorschrijven. Doorgaans verdwijnen deze weer naar enkele dagen. Sommigen ervaren langer last en beleven de klachten ook intenser. Verder schrijf je dat je al verschillende benzo's hebt geprobeerd. Het is niet uit je verhaal op te maken wie deze heeft voorgeschreven, voor welke klachten, voor hoe lang et cetera. Ik raad je dan ook aan altijd je voorschrijvend arts te raadplegen over risico's en klachten. Vriendelijke groet, de moderator
  2. Dag Nancy, Je kunt deze vraag het beste stellen aan de onderzoekster zelf. Haar gegevens vind je in de oproep. Vriendelijke groet, de moderator
  3. De mod is inderdaad de mod. Dat kan de mod bij deze bevestigen. Vriendelijke groet, de mod.
  4. Dag forumleden, De moderator merkt op dat er wantrouwend wordt gereageerd op een bericht van TactusOnderzoek. Dit bericht is betrouwbaar en komt van Tactus. Het staat op deze plek zodat het door iedereen gezien wordt. Uiteraard staat het een ieder vrij om wel of niet deel te nemen, kritiek te uiten of een mening te ventileren over het thema (de)stigmatisering. Het is dan wenselijk dit aan de onderzoekster te mailen. De betreffende contactgegevens staan in de Informed consentbijlage. Een uitgebreide discussie over woordkeuzes en andere zaken omtrent het thema stigmatisering wordt verplaatst naar een andere draad. Vriendelijke groet, de moderator
  5. moderator

    Stoppen met XANAX RETARD

    Beste JipJip, Het siert je dat je ondersteunend wilt zijn voor je partner en je dan ook meer verdiept in wat dit betekent voor je partner. Tijdens behandelingen worden naasten ook graag betrokken bij de behandeling, omdat het ondersteunend kan zijn voor degene die wat wil veranderen, maar ook voor de naaste zelf. Het heeft natuurlijk ook invloed op de mensen eromheen. De keuze hierin is bewust gemaakt, omdat we het forum laagdrempelig willen houden voor juist de mensen die er zelf mee worstelen. Deelname van naasten kan hierin remmend werken, Niet eens persé hun eigen naasten overigens. Wel is het forum openbaar en kun je er op meelezen uiteraard. Ik wens jullie samen veel succes.
  6. moderator

    Stoppen met XANAX RETARD

    Dag JipJip, Dit forum is bedoeld voor mensen die lijden aan een verslaving, helaas niet voor partners. Hoewel je goede vragen stelt en blijkt dat je steunend voor je vriendin wikt zijn raad ik je aan via Tactus.nl of Intact een naastenforum te bezoeken. Sterkte! Met vriendelijke groet, de moderator
  7. Dag Phoenix, Goed dat je je vraag stelt. Je gaat een voorstel voor behandeling gaat krijgen, je hebt verschillende diagnoses en ook behandeling gehad. Vanuit deze plek is het heel lastig om een gericht advies of gerichte voorlichting te geven. PTSS wordt anders behandeld dan een eetstoornis. Eetstoornissen worden doorgaans multidisciplinair (een team meerdere disciplines) behandeld. Systeemtherapie is altijd aan te bevelen bij eetproblematiek. Ik raad je aan om goed naar het advies van je behandelaar te luisteren, je vragen voor te bereiden en kritisch doorvragen over wie er betrokken zijn, de duur, de intensiteit, de frequentie et cetera. Vraag ook naar de soort therapie en de beoogde doelstellingen. Nogmaals: heel goed dat je je vraag stelt, goed ook dat je hulp zoekt. Heel veel succes! Vriendelijke groet, de moderator
  8. Beste Roeltje, Wat een nare periode ga je door. Het is niet verstandig ineens met deze medicatie te stoppen en in overleg te blijven met je arts hierover. Ineens stoppen kan je meer ontregelen.
  9. moderator

    Vitamine b1

    Dag McFlurry, Vitamine B1, oftewel Thiamine, wordt in de verslavingszorg doorgaans door de verslavingsarts voorgeschreven, intraveneus of in tabletvorm. Huisartsen schrijven het voor bij een tekort. Dat kan oplopen tot tabletten van +1000mg, maar alleen als er ook een tekort gemeten is. Dit kan verscheidene oorzaken hebben. Alcohol zorgt ervoor dat er minder vitamine B1 wordt opgenomen (het voert te ver om de metabolistische werking hier uit te leggen, die is vele malen complexer). Het advies is dus naar de huisarts. Zelf drogisterijsupplementen slikken kan bij juiste dosering weinig kwaad bij een gezond persoon. Vriendelijke groet, de moderator
  10. Dag, Daar kan de moderator van alles over vertellen maar daar is dit forum niet voor bedoeld, dat valt onder algemene informatie die ook goed elders te vinden is. Vriendelijke groet, de moderator
  11. moderator

    Lorazepam

    Beste Happinez, Iedereen kan jou bericht lezen. Je schrijft echter onder een fictieve naam. Als jij ingelogd bent zie je je eigen naam en woonplaats onder je avatar weergegeven. Dit is NIET voor andere forumleden zichtbaar. Het is wel altijd verstandig om voorzichtig om te gaan met je privé-informatie. Hopelijk stelt deze uitleg jou wat gerust zodat je je kunt richten op een haalbaar plan voor de toekomst. Veel sterkte, De Moderator
  12. moderator

    Lorazepam

    Beste Happinezz, Uit jou verhaal begrijp ik dat je het erg lastig vind om eerlijk te zijn over jou Lorazepam-gebruik en opziet tegen de gevolgen als je het deelt met je huisarts en hulpverleners. Op benzodebaas.nl staat veel informatie o.a. Tips bij slapeloosheid, angst/stress en onrust. Om de juiste zorg te kunnen krijgen is het essentieel dat je eerlijk bent over jou gebruik. Zo kun je samen een plan maken en jou wensen aangeven waarin zorg en aandacht is voor de gevolgen van de vervelende gebeurtenissen die je hebt meegemaakt. Je hoeft het niet alleen te doen. Misschien herkennen andere forumleden de situatie waar jij momenteel in zit en kunnen zij jou ook tips en adviezen geven. We wensen jou veel sterkte, De Moderator
  13. Beste Roeltje, Wat naar dat je er zoveel last van hebt. Ik weet niet in hoeverre de huisarts bekend is met afbouw van benzodiazepinen. Heb je er weleens over nagedacht om met een arts contact op te nemen, die hierin meer gespecialiseerd is. Om je vraag voor te leggen. Of dit met je huisarts besproken om doorverwezen te worden? Op het forum lees ik verschillende ervaringen van forumleden die met bepaalde artsen goede ervaringen hebben. Het is belangrijk om dit met goede medische begeleiding te doen. Wat blijft is dat de ontwenning niet zal verdwijnen, zoals je ook van anderen hebt kunnen lezen en helaas vanuit eigen ervaring hebt gemerkt. Goede begeleiding is belangrijk hierbij belangrijk.
  14. Beste Roeltje, Hartelijk bedankt voor je vraag, maar daar kan ik je niet mee helpen, wat het beste werkt en of de sensaties die je merkt door de magnesium komen die je hebt ingenomen, of dat dit wellicht ook door de afbouw of dat er andere oorzaken zijn. Ik begrijp dat je dit onder begeleiding doet het afbouwen, wellicht kun je het met diegene overleggen. Veel succes gewenst!
  15. moderator

    Za 30 nov 2019

    Beste Myle en alle forumleden (lezers), Wij lezen mee en zorgen ervoor dat de spelregels die we met elkaar hebben afgesproken worden nageleefd. Extra aandacht voor ongepast gedrag houden we goed in de gaten. M.b.t. het plaatsen van privé-informatie over jezelf of anderen adviseren wij om daar zeer voorzichtig mee te zijn. In sommige gevallen wordt privé-informatie (bv. een foto) door ons verwijderd ter bescherming van het forumlid. Forumdeelnemers zien wanneer zij ingelogd zijn, hun eigen naam en woonplaats onder hun avatar wordt weergegeven. Dit is echter voor andere forumleden NIET zichtbaar. Vriendelijke groet, De Moderator
×
×
  • Nieuwe aanmaken...