Spring naar bijdragen

Alle activiteit

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. @Mormel ik leer van mijn kinderen dat het schrijven van langere stukken dit gevolg heeft; ik schreef wel eens 3 dingen en/of vragen in 1 app en kreeg dan nooit op alle 3 een reactie. Vaak net niet op waar ik het nieuwsgierigst naar was. Een vriendin wees me er ook op. Dus waarschijnlijk is het iets algemeen menselijks dat we reageren op dat wat ons raakt, en niet persé op dat wat voor de ander op nr 1 staat. Zelf appen jongelui in telegramstijl. En dat vind ik weer onpersoonlijk lijken soms. Ik ben meer van het gesprek voeren (uit de ontmoeten tijd, telefoontijd desnoods) Flavieke reageert in ultrakorte zinnen, renaldo uitgebreid maar niet to the point en jij beschrijft jouw proces, met een groot verschil; jij hebt zelfreflectie, haalt de hiaten eruit en doet ongelofelijk je best om in contact te blijven. Je denkt zelfs af en toe voor de ander. Ik zou je zo gunnen dat dat drinken echt kan stoppen, want wat een mooi mens ben jij. En dit heeft in mijn optiek niks met autisme te maken. Dit heet mens zijn, volwassen willen worden, mee willen tellen en vul zelf maar wat dingen in, want ja ik herken mijzelf in sommige dingen, maar waarschijnlijk net de plank mis w.b. jouw prioriteiten. En ik weet nog steeds niet of het Belgs/Ned. verschil hier ook in meespeelt. soms denk ik van wel.soms niet.
  3. knakker

    Ma 19 jan 2026

    Vreemde snuiters zijn wij allen. En eveneens zijn wij allemaal soms ziek. Misschien kun je een ansicht sturen met een beterschapswens naar je vertrouwenspersoon.
  4. Adri03

    mijn mening bijstellen

    Misschien komt het omdat jij niet regelmatig hervalt, maar eerder regelmatig een dagje niet drinkt. Probeer dat eerst dus maar eens om te draaien.
  5. renaldo61

    mijn mening bijstellen

    Hulp die je naar je hand kunt zetten?
  6. knakker

    mijn mening bijstellen

    Niemand knabbelt hier aan neuzen. Bijna allemaal hebben we zelf al strompelend, vallend, stuntelend en jankend eenzelfde weg afgelegd. Vanuit die ervaring geven we adviezen. Waar je vervolgens mee mag doen wat je wilt.
  7. Mijn vertrouwenspersoon van Hestia is dus voor onbepaalde duur ziek en andere gepaste hulp bied Hestia niet aan. Het kan zijn dat ik inderdaad een rare persoon ben. Ik doe tenminste een poging om mijn beloftes na te komen. Wat heeft Hestia tot nu toe voor mij betekend? Eindeloze alcoholcontroles? Dat was zeker niet op mijn vraag. Ik heb ook nooit niet tot daar gegaan voor een alcoholcontrole omdat ik ziek was. Maar dat personeel van Hestia is om de haverklap ziek.
  8. flavieke

    mijn mening bijstellen

    er zijn nog mensen die regelmatig hervallen en daar tonen jullie veel begrip voor als ik herval word mijne neus afgebeten is dat eerlijk
  9. lady jane

    mijn mening bijstellen

    printen en uitknippen flavieke!! en stop alsjeblieft jezelf zo voor de gek te houden.
  10. flavieke

    mijn mening bijstellen

    heb ik gedaan geen alcohol meer in huis
  11. flavieke

    mijn mening bijstellen

    ik heb hulp
  12. flavieke

    mijn mening bijstellen

    dat zal ik ook doen
  13. goeiemooiemorgen frummers wat een prachtig weer is dit toch. Mijn was hangt al buiten en ik zit nog aan mijn ontbijt. Op naar het zwembad straks!
  14. en ja die medewerker is dus gewoon ziek! Al die misdeelde kind reacties waren dus onnodig. Dit is ook iets wat steeds terug komt hier @renaldo61 en ik vermoed elders ook. De wereld draait niet om jou, maar jouw wereldje is zo klein en jij voelt je zo kwetsbaar dat het lijkt alsof jij nog een kind bent, het middelpunt van jouw universum. Als jouw therapie en hulp daar omheen opgebouwd kan worden en jij gestopt blijft, dan kun jij geestelijk volwassen worden en goed voor jezelf leren zorgen. Dan ben je niet meer afhankelijk van reacties van anderen, want ja die begrijpen jou nooit. En ook wij begrijpen anderen nooit zoals mens het allerliefst zou hebben. We zijn empatisch (of niet), maar je kunt je altijd maar ten dele in een ander verplaatsen. En tijdens het proberen worden we dan al weer afgeleid door eigen gedachten of gebeurtenissen. Over de meeste dingen schrijven we niet hier, maar die houden ons wel degelijk bezig.
  15. Pytje

    dry Jan 2026

    Ook ik ga als een malle! Enige wens is dat ik de slaap 's avonds wat eerder vat, maar daar staat tegenover dat ik nu niet wakker word na de eerste alcoholroes om daarna een tijd wakker te liggen.
  16. knakker

    dry Jan 2026

    Zo droog als vroeger een goede chardonnay. Rookvrij ook warempel, dat is mijn grootste winst, en dat kost veel meer moeite. Ook daar: het een weekje laten kost gek genoeg weinig moeite, maar even plotseling en onnodig verval ik toch vaak weer in oude gewoonte. Gelukkig zit over elf dagen januari er weer op.
  17. knakker

    mijn mening bijstellen

    Succes. Van mij hoef je niet een lange opname hoor. Maar ik zou wel op zoek gaan naar een andere manier van proberen. Want elke keer alleen maar denken nu gaat het me echt lukken werkt blijkbaar niet. ‘Als je doet wat je altijd deed, krijg je wat je altijd kreeg’ is één van de clichés uit de alcoholistenbijbel.
  18. Vandaag
  19. knakker

    Ma 19 jan 2026

    Dat iets wat in mijn ogen vrij klein is voor jou heel groot kan worden is duidelijk @renaldo61. Ik denk dat het helpt als je daarbij ook het aandeel van je eigen informatieverwerking bewust bent, en niet alleen naar uithaalt naar de boze buitenwereld. Mormel legde het vrij aardig uit op jouw eigen pagina. Je hoeft niks te bagatelliseren, maar het helpt wel om het onbegrip dat tussen jou en de buitenwereld bestaat wat te verkleinen. Het leven wordt een stuk makkelijker te leven als je het meer bij jezelf houdt. Jij laat soms zoveel afhangen van de buitenwereld: van je psychiater, je vertrouwenspersoon, je hond. Dat maakt kwetsbaar. Nu leidde warempel het tweemaal afzeggen van een afspraak al bijna tot het opgeven van een zo moeizaam verworven abstinentie. Dat is niet gezond. Ja, je hebt hulp nodig, dat snap ik. Maar ga ook op zoek naar de levenskracht in jezelf.
  20. Dat noorderlicht is mooi is gisteren mooi aan mijn neus voorbij gegaan. Had voor het naar bed gaan eigenlijk even naar buiten moeten lopen. Anders maar een keer die kant op. Hoorde laatst van een collega die met een postboot mee helemaal om de Noordkaap was gevaren. Klonk best goed. Hoewel dagenlang alsmaar passief op een boot zitten mij wel tegenstaat.
  21. Mogge. Is bleu monday met een dag verlengd?
  22. Memento mormel
  23. Blijkbaar ging er wat fout.
  24. Yvonne

    mijn mening bijstellen

    Wat wil je wél horen Flavieke?
  25. nu is het helder, dank je!
  26. Weer sorry. Ik dacht dat ik toch een kristalhelder antwoord gegeven heb? Mijn helpende van Hestia gaat nog steeds ziek zijn. Dat is al een volledige week zonder gepaste hulp.
  27. Weer sorry. Ik dacht dat ik toch een kristalhelder antwoord gegeven heb? Mijn helpende van Hestia gaat nog steeds ziek zijn. Dat is al een volledige week zonder gepaste hulp.
  1. Meer activiteit laden
×
×
  • Nieuwe aanmaken...