renaldo61 Geplaatst 8 november 2024 Rapport Geplaatst 8 november 2024 (bewerkt) Ik zal me hier ook even voorstellen. Ik ben renaldo61 vroeger Claudius maar eerst hier bekend al renaldo61 en ik heb een duidelijk overgewicht. Ik eet onregelmatig en als ik eet, eet ik teveel en ik snoep vooral chocolade teveel. Ook gebruikte ik teveel suiker. 29 september bewerkt door renaldo61 naamswijziging
Shahire Geplaatst 16 november 2024 Rapport Geplaatst 16 november 2024 Hoi Claudius, Ik kom hier bijna nooit meer maar zat even te scrollen en kwam jou hier tegen. Chocolade teveel eten is zoooo herkenbaar, net als met drank voorheen kon ik ook hierbij geen maat houden, geen stukje maar een hele reep werd meteen weg gegeten, ja tot misselijk worden aan toe! Misschien toch een tipje welke mij heeft geholpen: na een stukje choco een glas water drinken dan heb je de smaak niet meer in je mond en vaak ook niet direct zin in nog een stukje, scheelt toch weer iets. Overstappen van melk naar pure scheelt ook, van puur eet je vaak niet door en ook die ga je uiteindelijk om de smaak waarderen mocht je melkchoco eten. Bij de reformwinkel verkopen ze ook wel suikervrije truffels, helaas wel iets duurder maar ook hiervan eet je niet door. Misschien heb je er iets aan, succes! Groet Shahire 🌹
renaldo61 Geplaatst 20 november 2024 Auteur Rapport Geplaatst 20 november 2024 Hoi @Shahire Allereerst bedank voor U reactie, chocolade koop ik sinds een week niet meer. Ik ben nu wel op zoek naar andere zoetigheid. Suikervervangers, een massa honing, hoe dit op mijn gewicht ga werken weet ik nog niet. Ik moet nog steeds regelmatig proberen te eten. Ik zie dat je niet veel meer plaatst de laatste tijd op dit forum maar ik ben alchohol verslaafd, nu iets meer als 3 maanden droog. Vriendelijke groeten Claudius.
renaldo61 Geplaatst 25 september Auteur Rapport Geplaatst 25 september Donderdag 25 september ’25 2u20 Het moet gewoon veranderen, ik moet veranderen. In voorbeeld van knakker het mateloos gedrag in alles moet gedaan zijn. Ik moet wel is waar eten, maar ik moet ondanks mijn kapotte rem leren eten met mate. Ook in andere dingen ga ik moet nadenken of ik niet overdrijf, of daarin ook mijn rem weg is. Het gaat zeker niet makkelijk zijn want in tegenstelling met alcohol moet ik eten. Dit moet dag een worden op pad naar meer bewustwording over mijn gezondheid.
renaldo61 Geplaatst 29 september Auteur Rapport Geplaatst 29 september Eenmaal ik aan iets begin te eten kan ik moeilijk ophouden, ik had zo nog blikken met rijstpap gevonden en heb ze allemaal in een keer opgegeten. Door de rijstpap ben ik op maand 10 kg bijgekomen.
renaldo61 Geplaatst 8 november Auteur Rapport Geplaatst 8 november Volgende maandag heb ik al een afspraak met de dienst Endocrinologie van het plaatselijk ziekenhuis voor mijn overgewicht. Gisteren in de late namiddag pas voor gebeld.
renaldo61 Geplaatst 15 november Auteur Rapport Geplaatst 15 november De arts van dienst bij Endocrinologie wil me vermageringsmedicijen voorschrijven maar ik moet eerst nog bij de diëtist van het ziekenhuis komen. Nu wil weer mijn psychiater afwachten met die medicatie. Nochtans zij was het die het me bij de huisarts liet vragen?
renaldo61 Geplaatst 22 november Auteur Rapport Geplaatst 22 november Ik weet niet meer hoe mijn probleem aan te pakken.
Bob Geplaatst 22 november Rapport Geplaatst 22 november Onderscheid maken tussen voeding en snoep. Snoep dat je in de praktijk niet kan laten staan voorlopig ook niet meer in huis halen. Een boek zoeken of begeleiding die je helpen kan. (Er is hier een boekendraadje.)
renaldo61 Geplaatst 23 november Auteur Rapport Geplaatst 23 november 15 uur geleden zei Bob: Onderscheid maken tussen voeding en snoep. Snoep dat je in de praktijk niet kan laten staan voorlopig ook niet meer in huis halen. Een boek zoeken of begeleiding die je helpen kan. (Er is hier een boekendraadje.) Snoep heb ik niet in huis, ik kreeg hier wel het advies van rijstwafels waarvan ik nu teveel eet. Ik ben geen boekenlezer, dat gaat helaas niet gebeuren. Ik hoop op begeleiding.
bumperjim Geplaatst 23 november Rapport Geplaatst 23 november Hopen zet geen zoden aan de dijk. Zou je niet eens gewoon langs de huisarts gaan hiermee?
renaldo61 Geplaatst 24 november Auteur Rapport Geplaatst 24 november 13 uur geleden zei bumperjim: Hopen zet geen zoden aan de dijk. Zou je niet eens gewoon langs de huisarts gaan hiermee? Huisarts, psychiater en diëtist, en nog een paar andere therapeuten allemaal al langs geweest.
renaldo61 Geplaatst 3 december Auteur Rapport Geplaatst 3 december Vandaag bij de diëtiste van het ziekenhuis langs geweest. In verband met het opstarten van vermageringsmedicatie maar ze raad eerst nog een dieet aan. Toen ik nog op het platteland woonde had ik een zeer goede diëtiste. Maar daar kan ik niet meer naartoe. Ik had toen ook nog een andere reden om me aan mijn dieet te houden, mijn ex.
Bob Geplaatst 3 december Rapport Geplaatst 3 december Uiteindelijk moeten we het toch zelf doen, nietwaar?
renaldo61 Geplaatst 4 december Auteur Rapport Geplaatst 4 december 4 uur geleden zei Bob: Uiteindelijk moeten we het toch zelf doen, nietwaar? Dank U wel voor je reactie Bob. 122,5 kg ik heb geen digitale weegschaal. Je gebruikt het woordje moeten? Ik moet en ik zal veranderen, het moet gewoon. Ik had toen ook honger maar ik deed het gewoon voor bepaalde gunsten van mijn ex. Genoeg advies, nu gewoon doen. Bob reageerde hierop 1
renaldo61 Geplaatst 4 december Auteur Rapport Geplaatst 4 december Ik heb vandaag een digitale weegschaal gekocht. Nu ben ik wel zeer in de war die nieuwe weegschaal geeft een heel ander gewicht aan als mijn oude analoge. En bij de dokter en of diëtiste weeg ik telkens een pak meer?
Bob Geplaatst 4 december Rapport Geplaatst 4 december (bewerkt) Misschien kun je die weegschaal eens meenenen naar de dokter of de diëtiste bij je volgende bezoek om ze te kunnen vergelijken. Je kunt er vanuit gaan dat ze daar betrouwbare instrumenten gebruiken. 4 december bewerkt door Bob
renaldo61 Geplaatst 5 december Auteur Rapport Geplaatst 5 december 16 uur geleden zei Bob: Misschien kun je die weegschaal eens meenenen naar de dokter of de diëtiste bij je volgende bezoek om ze te kunnen vergelijken. Je kunt er vanuit gaan dat ze daar betrouwbare instrumenten gebruiken. Hopelijk hebben ze daar ook betrouwbare instrumenten. Het is de bedoeling dat ik op mijn weegschaal een verschil zie.
Bob Geplaatst 5 december Rapport Geplaatst 5 december Ik heb sinds kort ook twee weegschalen thuis omdat de oude soms rare kuren heeft. Ben nog aan het vergelijken en zoeken naar een prettige vaste plek. Uiteindelijk gaat het er natuurlijk vooral om te kunnen volgen hoe je gewicht in de loop van de tijd toe- of afneemt. Of het gewicht dat je thuis weegt precies klopt is dan minder belangrijk.
renaldo61 Geplaatst %s om %s Auteur Rapport Geplaatst %s om %s Ik ben er vrijwel zeker van dat ik dit samen met mijn psychiater ga kunnen beheersen. Ik hoop alleen haar hulp nog zeer lang te hebben. Jong is ze zeker nog genoeg, maar ik heb nu al angst dat ze vroeg of laat elders een betere betrekking ga kunnen hebben.
renaldo61 Geplaatst 13 uur geleden Auteur Rapport Geplaatst 13 uur geleden De eerste keer dat ik in de echte verslavingskliniek opgenomen werd (want ik was eerst enkele dagen in de Paaz) dacht ik na een tijdje pak eerst de onderliggende problemen aan dan verdwijnt het probleem van de alcohol ook wel. In de verslavingskliniek dachten ze daar anders over, eerst de alcohol en dan zal de rest wel volgen. Alcohol zag ik ook nooit echt als hetprobleem tot op een dag ik het wel als een zeer belangrijk probleem beschouwde en toen verdween het snel. Bij mijn eerste opname die vijf weken duurde werd ook niets aan mijn onderliggende problemen gedaan. Bij mijn tweede opname in een verslavingskliniek in 2021/2022 werden wel twee dingen besproken, mijn laatste onnozele verliefdheid en alcohol. Tijdens mijn opname die eindigde einde 2024 werd mijn alcoholprobleem opgelost, maar nog steeds niet mijn onderliggende problemen. Ik geef het niet graag toe @lady jane maar mijn zeer lange opname heeft me misschien toch geholpen. En sta ik hier weer, weer strijdend tegen een verslaving, nu een die niet zomaar opgelost zal geraken want in tegenstelling met alcohol moet ik wel steeds eten. En heb ik steeds een voorraad voedsel in huis. Maar ook dit ga ik met de hulp van mijn psychiater meester geraken. Maar al mijn onderliggende problemen die volgens mij nog steeds de oorzaak zijn? Aan mijn huisarts had ik gisteren niet veel. Die zou ik ook willen inruilen. Ergens een psycholoog zoeken? Ik weet het niet.
Bob Geplaatst 9 uur geleden Rapport Geplaatst 9 uur geleden (bewerkt) Uit de lezing van Els Noorlander is mij altijd bijgebleven dat zij aangeeft dat de factoren die een verslaving in gang zetten hele andere zijn dat de factoren die de verslaving in stand houden. Bij een alcoholverslaving geldt bovendien dat je onder invloed van het gebruik van de stof minder goed in staat bent helder na te denken en aan onderliggende problemen te werken. Dus eerst stoppen met het gebruik, inderdaad. Of je daarna ook je onderliggende problemen gaat aanpakken is een keuze. Het is wel verstandig natuurlijk, al was het alleen maar omdat het je helpt niet zo gemakkelijk weer in die verslaving terug te vallen. Of het bij een eetverslaving geheel of slechts gedeeltelijk anders ligt weet ik niet. Ik ben er zelf ook nog mee bezig. Een andere uitspraak die ik op dit forum vaak ben tegengekomen blijft denk ik wel van toepassing: "Je moet het zelf doen, maar je hoeft het niet alleen te doen." Je hoeft het niet alleen te doen, met andere woorden je mag zeker hulp gebruiken van artsen of psychologen, van dit forum of waar ook vandaan, maar verwacht niet dat anderen alles voor je gaan oplossen. Een diëtist kan je helpen inzicht te krijgen in het juiste eetpatroon en een verstandige keuze van de voedingsstoffen en hoeveelheden. Een psychiater kan je helpen om psychische problemen helder te krijgen en aan te pakken, of die nu wel of niet mede een oorzaak zijn van je verslavingsgevoeligheid. Maar zoals Els Noorlander aangaf is het niet zo dat de beste aanpak om een verslaving te stoppen ligt in het allereerst wegnemen van de onderliggende problemen. 8 uur geleden bewerkt door Bob Iets verduidelijkt
renaldo61 Geplaatst 7 uur geleden Auteur Rapport Geplaatst 7 uur geleden Ik ben ermee akkoord dat dit zeker opgaat bij een verslaving als alchohol of cocaïne. Omdat je dan inderdaad bedwelmt bent. Mijn psychiater heeft al eens twee verschillende problemen tegelijk aangepakt zoals ik eerder plaatste. Ook voor ik de kliniek van haar de laatste keer mocht verlaten moest ik een heel lijstje van geestelijke en lichamelijke problemen beginnen aan te pakken. Nu gaat de aandacht echter vooral naar mijn eetverslaving. De aanpak is blijkbaar wel hetzelfde als bij alchohol.
renaldo61 Geplaatst 7 uur geleden Auteur Rapport Geplaatst 7 uur geleden Ik heb weer wat bij gelezen. Volgens mijn mening is een alchohol of eetverslaving ook een gedragsverslaving.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen
Je moet lid zijn om een opmerking achter te kunnen laten
Account aanmaken
Maak een account aan in onze gemeenschap. Het is makkelijk!
Registreer een nieuw accountAanmelden
Ben je al lid? Meld je hier aan.
Nu aanmelden