Spring naar bijdragen
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum Verslavingdebaas

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Voorstellen

Featured Replies

Geplaatst

welkom wijnand, ik ben 7 mnd op het forum en heb megaveel steun gevonden en krijg die nog steeds. lichamelijk en geestelijk is het af en toe nog heftig msar de beloning voor het niet drinken is het ,t waard. aarzel niet op het forum te komen als ff in een diep dalletje zit .je komt in een soort warm bad van begrip en steun!

Geplaatst
  • Auteur

@ Fofies, dank voor je warme bad ;-)

Vrijdag 23-11-12

Niet drinken valt me niet mee, maar wel drinken ook niet dus die kan ik tegen elkaar wegstrepen. Dan vervalt volgens mij drinken, was het in de praktijk ook maar zo makelijk. Het helpt mij wel om het zo te formuleren.

  • 3 weeks later...
Geplaatst
  • Auteur

Update:

Ik ben nu ongeveer een maand onderweg met het ADB worden. Eerste weken helemaal niets gedronken, geen chemische hulpmiddelen gebruikt. Veel steun gehad op dit forum. Afgelopen weekend heb ik een paar eenheden genuttigd, en heb het niet uit de hand laten lopen. Met mijn echtgenote heb ik afgesproken dat er door de week geen alcohol wordt genuttigd. Of ik ieder weekend wat tot me ga nemen weet ik niet, ik zal mijn ervaringen voorlopig op het forum blijven posten en mij door de week blijven aanmelden voor de dagpact.

Mijn grootste wens is om gezellig een borreltje mee te kunnen drinken, en na een paar glaasjes over te stappen op een glaasje fris of een sapje. Of dit me gaat lukken zal de tijd moeten leren. Ik voel me er nu in ieder geval goed bij.

Geplaatst

Hoi WijnandA, mooie droom, van velen....

Mag ik je aanraden, suppppeerrr voorzichtig hiermee te zijn en jezelf goed blijven in het oog houden? Fijn dat je vrouwtje mee je proces deelt.

Succes!

Geplaatst

Wijnand, succes op je pad.

Ik voelde me ook altijd de baas over alcohol

als het me gelukt was een paar avonden

met "gewone" mensen mee te drinken...

Tot het hoedanook weer uit de hand liep,

de excessen werden bij mij steeds erger,

nooit minder.

Toch fijn als je het wèl weet te controleren?

Ik kan alleen vanuit mijn ervaring spreken.

Ga goed, Wijnand!

Geplaatst
  • Auteur

Hey Lavendel & Gwen,

Dank voor de woorden en aandacht. Het gaat mij tot nog toe goed af, drink niet/geen zin. Als het van het weekende aankomt op een paar drankjes dan is het zo en zo niet dan niet. Ik voel me eigenlijk best wel sterk op het moment.

Geplaatst

Hallo Wijnand,

Ik ben ook een tijd een minderaar geweest, maar uiteindelijk ging het me toch meer moeite kosten. Daarom ben ik helemaal gestopt.

De tijd zal het leren voor je. Blijf eerlijk en alert, dat brengt je het verst!

Succes.

Lytse.

Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.