2 juni
De datum die ik heb gekozen om te stoppen met het roken van wiet.
cold turkey
Eerdere pogingen zijn er geweest, nooit gelukt, behalve als ik een week op vakantie was in het buitenland. Ik gebruik al 20 jaar. De stoppogingen hebben mij veel geleerd over mijn valkuilen. Ik deel mijn ervaringen. Misschien helpt het iemand anders in zijn of haar proces.
wat was positief aan vandaag
- opgestaan met een gemotiveerd gevoel
- gefocust op wat ik fijn vind om te doen. Bakken, tuinieren, muziekje aan
- obsessieve gedachten kunnen downsizen door positief hardop te praten tegen mezelf dat ik dit kan, en het ook wil, ookal lijkt het op dat moment van niet. Mezelf eraan kunnen herinneren dat ik me helemaal niet zo goed voel als ik gebruik.
- dutje gedaan toen ik me echt even rot voelde, en beter wakker geworden
- goed voor mezelf gezorgd. Lekker douchen, scrubje, leuk aankleden.
wat was moeilijk
- de verveling wekte obsessieve gedachtes op over wanneer ik het weer kon halen
- in mijn hoofd praatte ik het gebruik goed.
- door een kleine nietszeggende tegenslag liet ik de negatieve gedachtes toe.
- ik ben prikkelbaar.
ik had voor de middag een beter plan kunnen bedenken, zodat de verveling er niet is. Echter ben ik ook trots op mijzelf dat ik de negatieve en obsessieve gedachtes die voortkwamen hieruit heb kunnen downsizen. Ze zijn niet weg, maar behapbaar.
succes allemaal met het stoppen.
liefs, bloempje