Spring naar bijdragen

sterk

Forumdeelnemers
  • Aantal bijdragen

    20
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

    Nooit

sterk's Achievements

Nieuw hier

Nieuw hier (1/4)

  1. Goedemorgen allemaal, Ben zo blij dat ik van die troep af ben, wat is het leven helder en wat hou ik een tijd over! Ik kom hier niet zo vaak meer omdat het me goed afgaat zonder alcohol. In het begin durfde ik niet te zeggen tegen mensen in mijn omgeving dat ik niet meer drink, maar heb er nu echt lol in om het juist te zeggen! De reacties zijn altijd hetzelfde; JIJ? Dan gaan ze lachen en vervolgens als ik het uitleg zeggen ze; knap hoor en hebben ze er bewondering voor. Ik hoop dat het jullie ook allemaal goed gaat! En voor degenen die nog niet helemaal hun draai gevonden hebben, sterkte!! Ook al sta je niet helemaal droog, je bent je wel bewust van je probleem en doet er tenminste iets mee. Blijven vechten en laat je er niet onder krijgen door die drankduivel! Kus Sterk
  2. Net terug van mijn eerste alcoholloze feestje. Er was niet veel aan, maar dat had niet met de alcohol te maken denk ik, ben nu daardoor alleen eerder thuis waar ik voorheen met 10 wijn of cola vieux nog tot in de vroege uurtjes was gebleven. Want het is toch gesjjjjjjjjellig...hik. Wisten jullie dat écht iedereen alcohol drinkt op zo'n avond? Ben trots op mezelf en bij het idee dat ik morgen lekker fris opsta word ik blij....mijn weekenden zijn veel langer en ik kan er meer van genieten sinds ik niet meer drink.
  3. jongens, kan iemand mij vertellen wat er gister op het forum is gebeurd? in het kort, zonder namen? heb het dagdraadje door zitten lezen, maar het is me een beetje onduidelijk...
  4. Mogge mensen, Ik kom ook weer eens kijken. Wordt een lastig moment voor mij vanavond, heb voor het eerst sinds ik een maand droog sta een feestje. Ik denk dat ik me er wel doorheen sla, ik hoop dat er veel mensen dronken zijn, dat werkt altijd als een spiegel in de zin van dat ik denk; hier heb ik voor mezelf geen zin meer in. Ik wens iedereen een droge (zowel letterlijk als figuurlijk) zonnige dag toe Kus Sterk
  5. Rosan, Waarom ga je niet gewoon naar de dokter voor een check-up? Of is de drempel te hoog om tegen de dokter te zeggen dat je een alcoholprobleem hebt (gehad) maar dat je daar nu mee aan het werk bent en dat je je zorgen maakt om je gezondheid?
  6. Goedenavond lieve mensen, Ik heb even vluchtig de dag doorgelezen en bemerkt dat sommigen van jullie het zwaar hebben. Tijd voor een opkikkertje! Wees niet te streng voor jezelf; je kan niet alles tegelijk, stoppen met drinken is al een hele opgave en betekent op het moment dat je geaccepteerd hebt dat je een probleemdrinker (alcoholist vind ik zo'n naar woord) bent, je al met 1 voet in een transfotmatieproces zit, want het is niet alleen het drinken waar je mee gestopt bent, maar het is ook de keuze die je hebt gemaakt om je onderliggende probleem (opkroppen van emoties en niet weten daar mee om te gaan) niet meer te verdoven met drank. Als je eenmaal met 1 been in die ontwikkeling staat en je blijft v.d drank af, is er geen weg meer terug, alleen maar voorwaarts. En dat gaat gepaard met strubbelingen en vallen en opstaan. Je kon toch ook niet in 1 dag lopen? Ging een heel proces aan vooraf; liggen, draaien, opdrukken, kruipen, optrekken en dan voorzichtig de eerste wankele stapjes. Dus eigenlijk zijn wij heel goed bezig met zijn allen! We kunnen trots zijn op onzelf. En als je het even niet ziet zitten kijk naar de mooie dingen die je WEL hebt en de kleine overwinningen die je WEL hebt behaald. Denk niet in NIET. Het glas is nooit halfleeg maar halfvol. Zijn er hier mensen die "the secret" hebben gelezen trouwens? Aanrader! Tot slot nog even aan de vooravond van Valentijn voor alle mensen die inspiratieloos zijn en niet weten wat ze op de kaart voor hun lief moeten zetten, het volgende gedicht; GEKOESTERDE VRIEND" Je bent mijn hoop, Je ontmoet me waar ik ben, en houdt daar van me. Niet dwingend,niet verwijtend, maar slechts je verheugend met mij, of mij je zakdoek lenend. Je houdt me zachtjes op aarde in de zwakheid van mijn angsten, of tijdens de dreiging in de vlucht van mijn verbeelding. Je vreest noch de diepten van mijn zwakheid, nog de pieken van mijn kracht. Je ziet in mij altijd de wonderbaarlijke mogelijkheden, die me mijn zonden en dagelijkse beslommeringen doen vergeten. Je liefde geeft me de kracht om mijn liefde aan anderen te geven, om de vieze klei van mijn voeten te kneden tot engelenvleugels..... Fijne avond allen kus Sterk
  7. sterk

    dinsdag 12 februari

    Klinkt als een arbo arts....
  8. sterk

    dinsdag 12 februari

    Dory,leefstijltraining, klinkt interessant, maar wat betekent het inhoudelijk? Tina ik begrijp wat je bedoelt, mensen vinden dat vreemd en denken dat je boos op ze bent en gaan dan juist aan je kop zeuren. Maar als mensen dit gevoel van 'terugtrekken' niet kennen kan je ook niet verwachten dat ze zich daarin kunnen verplaatsen. Maar moe word je er wel van!
  9. sterk

    dinsdag 12 februari

    Backy en Albertina, Wat is er mis met graag alleen zijn, en 2 a 3 afspraken in de week is toch zat? Ik vind het heerlijk om alleen te zijn, kaarsjes aan, beetje rommelen in huis, achter de computer, volgens mij is dat alleen maar een teken dat je goed met jezelf kan opschieten, tenzij je het doet omdat je verlegen of mensenschuw bent ofzo, in dat geval is het niet gezond,maar dat is toch neit het geval of wel?
  10. sterk

    dinsdag 12 februari

    Nog ff een mooi gedicht om de dag mee te beginnen. vrij zijn vrij van wat? van jezelf, van anderen? van binnen, van buiten? Is dat losaten, niet meer moeten? maar nog teveel aan anderen laat toebehoren? vrij zijn is ruimte hebben, adem kunnen halen, Leven zonder beperkt te worden. Bevrijd jezelf diep vanbinnen Sta jezelf toe de vrijheid te voelen. Laate de energie vrij die je al een tijd voelt borrelen. Net als een vulkaan die op uitbarsten staat. Laat het vuur stromen. Sta jezelf toe de hitte te voelen. Zonder je te verbranden. Door het diep in jezelf weg te stoppen, brand je letterlijk van binnen op, waardoor uiteindelijk een hoopje as rest. Straal, vlam en sta jezelf toe dat jouw vuur mag branden. Laat het zich verspreiden. Blus het niet!
  11. sterk

    dinsdag 12 februari

    Goedemorgen Allemaal! Wat zij jullie er vroeg bij, werk ze allemaal. En Marjo, laat je niet op je kop zitten door een stel van die k-kinderen (-; Zal ik een weekje bij je langskomen? ff Heropvoeden, vreemde ogen dwingen...whahaha. Denk maar a.h moment dat ze zo op school zijn en ji het huis lekker alleen hebt met een bakkie koffie en kan genieten van wderom een zonnige droge dag(-;
  12. dankjewel Vie! Dat was precies de tip die ik nodig had (-; Trust
  13. quote: als gevoel de vrijheid krijgt verandert leegte in ruimte Jongens, help mij! Mijn inbox van hotmail overstroomt omdat ik alle meldingen binnen krijg van elk bericht dat jullie plaatsen. Hoe zet ik dit uit???
  14. whahahah, je hebt toch niet gedronken?? zal ik ff een ander plaatje nemen? jij was eerst....
  15. pffff....het is even zoeken, maar langzamerhand begint het te dagen....en ik ben toch echt niet blond (-;
×
×
  • Nieuwe aanmaken...